امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161814
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۳۵
تعداد بازدید: 302
به گزارش پیروان مــوعــود، نادر الهزایل (Nader Elhuzayel) و مهند بداوی (Muhanad Badawi) هر دو 25 ساله هستند و به جرم توطئه برای کمک و تشویق یک سازمان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، نادر الهزایل (Nader Elhuzayel) و مهند بداوی (Muhanad Badawi) هر دو 25 ساله هستند و به جرم توطئه برای کمک و تشویق یک سازمان تروریستی خارجی در دادگاه منطقه‌ای کالیفرنیای جنوبی محکوم شدند. بداوی به کمک و الهزایل به تشویق این گروه تروریستی محکوم‌اند و در اتهام تلاش برای حمایت از داعش گناهکار شناخته شدند.

الهزایل پیش از بازداشت تلاش داشت از طریق هوایی از لس آنجلس به ترکیه برود و از آنجا برای پیوستن به داعش عازم سوریه شود. او همچنین در چندین فقره جعل بانکی محکوم شناخته شد. مهند بداوی نیز در یک فقره کمک مالی گناهکار بود. مهند بداوی بلیت این پرواز را برای نادر الهزایل خریده بود و ممکن است برای این جرم تا پنج سال حبس دریافت کند.

به گفته دادستان‌ها، آنها در چندین مورد اقدام به اعلام حمایتشان از گروه داعش و ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش در شبکه‌های اجتماعی کرده بودند. مجازات این محکومان در سپتامبر مشخص می‌شود و این افراد در ابرتباط با جرایم مرتبط با تروریسم احتمالا تا 15 سال حبس و برای هر فقره جعل بانکی 30 سال حبس می‌گیرند.

طبق اسناد دادگاه، این دو نفر هم‌چنین یک فیلم هم پر کرده‌اند که در آن نادر الهزایل با ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش بیعت می‌کند و قول می‌دهد به سوریه سفر کند تا به این گروه بپیوندد.نادر الهزایل هم‌چنین درباره اتهام کلاه‌برداری هم مجرم شناخته شده است.

او متهم بود که ۲۶ قطعه چک بانکی دزدیده‌شده را به حساب بانکی خودش گذاشته بود و بعد مبلغ آنها را به طور نقدی از شعبه‌های مختلفی در منطقه سکونتش برداشت کرده بود.

بازپرس‌ها می‌گویند نادر الهزایل قصد داشته هزینه سفرش را به سوریه از طریق این پول دزدیده‌شده تامین کند.

منبع: ایسنا

 

آخرین اخبار
پربازدید ها