امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16184
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، در پی ناآرامی پس از آغاز انتخابات پارلمانی در آلبانی و شلیک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «الجزیره»، در پی ناآرامی پس از آغاز انتخابات پارلمانی در آلبانی و شلیک گلوله یکی از مخالفان کشته شد و نماینده حزب دموکراتیک نیز زخمی شد.

پلیس اعلام کرد که «گیون پیتر» 53 ساله از حزب سوسیالیست در شهر «لاک» واقع در 60 کیلومتری «تیرانا» پایتخت به قتل رسید. «مهیل فوفی» نامزد سمت نخست وزیری نیز زخمی شد.

در پی این حادثه «ادی راما» رئیس حزب سوسیالیست که قصد دارد جانشین «سالی بریشا» نخست‌وزیر کنونی شود، از رای دادن در «لاک» صرفه‌نظر کرد.

اطلاعاتی درباره اینکه آیا رای دهندگان نیز هدف گلوله قرار گرفته‌اند یا خیر منتشر نشده است.در آلبانی 3.2 میلیون تن از واجدین شرایط برای انتخاب نمایندگان در 140 کرسی پارلمان پای صندوق‌های رای می‌روند.

این انتخابات در رد اتهام خرید آرا و قانون شکنی در سال 2009 تاثیر به سزایی دارد. در جریان انتخابات پارلمانی گذشته عرصه سیاسی کشور بحرانی شد.

از این رو غرب این دوره از انتخابات را در آلبانی که از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است را به دقت زیر نظر دارد. در این کشور از سال 1991 تاکنون  انتخاباتی برگزار نشده است که سلامت و آزادی آن تائید شده باشد.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها