امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161843
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۳:۵۳
تعداد بازدید: 315
به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام ناصر رفیعی بعدازظهر چهارشنبه در جمع زائران حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: قرآن برای جلوگیری از مبتلا شدن افراد ...

به گزارش پیروان مــوعــود، حجت الاسلام ناصر رفیعی بعدازظهر چهارشنبه در جمع زائران حرم حضرت معصومه(س) اظهار داشت: قرآن برای جلوگیری از مبتلا شدن افراد به گناه زنا که حد شرعی دارد دستوراتی داده تا جلوی بی بند و باری و ولنگاری در جامعه گرفته شود.

وی افزود: قرآن فرموده به نامحرم نگاه نکنید، اختلاط زن و مرد را نکوهش کرده و بر ازدواج تأکید کرده است تا جوانان مبتلا به برخی گناهان زشت نشوند.

این کارشناس مسائل دینی اضافه کرد: قرآن کریم با اینکه آیاتی برای مدیریت جهان دارد و از مسائل کلان مانند جهاد و جنگ و صدها مسئله سخن گفته است از موضوعاتی ریزی مانند حفظ حریم والدین و فرزندان نیز غافل نیست.

وی با اشاره به دستورات قرآن کریم در آیات ۵۸ و ۵۹ سوره نور، در رابطه با تربت فرزند، اظهار داشت: این دستورات برای آن است که فرزندان با بلوغ زودرس اسیر مسائل شهوانی و جنسی زودهنگام نشوند.

حجت الاسلام رفیعی با تأکید بر جامعیت قرآن کریم، گفت: قرآن فرموده تا فرزندان مراقب باشند و والدین نیز باید مراقب ارتباطات خود باشند تا حساسیت زودهنگام در فرزندان ایجاد نشود.

وی به اهمیت تربیت در اسلام اشاره کرد و گفت: در قرآن کریم علت این که برخی افراد اهل بهشت شده‌اند این است که نسبت به فرزندان خود بی‌اعتنا نبوده‌اند و مراقب رفتارها و روابط آنان بوده‌اند که این موضوع در سیره علما دیده می‌شود.

برخی والدین مورد لعنت و یا نکوهش قرار گرفته‌اند

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه در بعضی از روایات برخی والدین مورد لعنت و یا نکوهش قرار گرفته‌اند، گفت: والدینی که واجبات دینی را به فرزندان نیاموزند، والدینی که فرزند را در سن ازدواج به نکاح در نمی‌آورند و پدر و مادرهایی که بین بچه‌ها تبعیض قائل می‌شود مورد لعنت خدا هستند.

وی اضافه کرد: مسئولیت گریزی والدین، بدقولی به فرزندان و محروم کردن یک فرزند از ارث از چیزهایی است که باعث می‌شود تا خداوند والدین را لعنت کند و یا آنان را نکوهش کرده است.

حجت الاسلام رفیعی افزود: پدران و مادران باید مراقب فرزندان خود در مجالس عروسی و جشن و رفت و آمدها باشند تا احساسات جنسی فرزندان تحریک نشود.

وی با اشاره به آمار ۱۲ میلیونی جوانان در سن ازدواج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تأکید فرموده‌اند که باید ازدواج آسان و طلاق سخت در جامعه ترویج شود، ولی متأسفانه گاهی می‌بینیم که میزان طلاق در جامعه ۲۵ تا ۳۰ درصد است.
 

منبع: مهر

پیروان مـوعــود

آخرین اخبار
پربازدید ها