امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16185
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «فوزی برهوم» سخنگوی حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی، تصریح کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «فوزی برهوم» سخنگوی حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی، تصریح کرد که استعفای حمد الله به سبب وجود مراکز قدرت و اختلافات گسترده و منازعه بر سر صلاحیت ها و اختیارات بود و این مساله همچنان اصلی ترین دلیل شکاف داخلی فلسطین و به بن بست کشیده شدن آشتی ملی است.

برهوم تشریح کرد: استعفای حمد الله باید نقطه تحولی میان مرحله تنش و نزاع به وجود آمده میان سازمان های وابسته به تشکیلات خودگردان و مرحله بازسازی آن بر اساس اصول و مبانی دمکراتیک و ملی باشد و این مساله تنها با اجرای عملی تمامی بندهای توافقات صورت گرفته در قاهره از جمله تشکیل دولت وفاق ملی که موجب برچیده شدن شکاف داخلی و تحقق آشتی ملی و خواسته های ملت فلسطین شود، ممکن خواهد بود.

عباس و حمدالله شب گذشته نشستی را تشکیل دادند که حدود یک ساعت و نیم به طول کشید و دو طرف در این نشست اختیاراتی که حمدالله خواهان آن بود، بررسی کردند اما نشست آنها بدون نتیجه پایان یافت.

حمدالله که دو هفته پیش به عنوان نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان و جانشین «سلام فیاض» تعیین شده بود، روز پنج‌شنبه گذشته از سمتش استعفا داد و عباس نیز امروز با استعفای وی موافقت کرد.

منابع فلسطینی اعلام کردند که علت استعفای حمدالله اختلافات وی با عباس درباره دامنه اختیاراتش است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها