امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161867
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۵۹
تعداد بازدید: 262
به گزارش پیروان مــوعــود، پارلمان کویت قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن، شرکت در انتخابات برای هر کسی که به "ذات الهی یا انبیاء یا ساحت امیر" خدشه ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پارلمان کویت قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن، شرکت در انتخابات برای هر کسی که به "ذات الهی یا انبیاء یا ساحت امیر" خدشه وارد کند، ممنوع است. بدین ترتیب، از نظر مقامات کویتی، اهانت به امیر این کشور در ردیف اهانت به خدا و پیامبران (ع) قرار گرفته و مجازات یکسانی دارد.


به نوشته رای الیوم، این اصلاحیه قانون انتخابات دهها نفر از شخصیت های معارض از جمله مسلم البراک نماینده سابق پارلمان را از ورود به انتخابات عمومی سال آینده محروم می کند.

40 نماینده از جمله همه وزیران دولت که در جلسه حضور داشتند، از این اصلاحیه قانون انتخابات حمایت کردند و فقط سه نفر با آن مخالف بودند.

این اصلاحیه قانون انتخابات به محض تصویب در دولت و انتشار آن در مطبوعات رسمی اجرایی خواهد شد.

دادگاه های کویت در سالهای گذشته چندین احکام زندان علیه فعالان معارض به اتهام اهانت به شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت صادر کرده اند.

مسلم البراک دبیرکل فراکسیون فعالیت مردمی دومین سال زندان خودش را به خاطر اهانت به امیر کویت در سخنرانی خود در تجمع سال 2012 میلادی می گذراند.

منبع: العالم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها