امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161870
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۶:۵۹
تعداد بازدید: 234
به کزارش پیروان مــوعــود؛ یکی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا، هر سال با حلول ماه مبارک رمضان، یک روز را به همراه کارکنان دفترش روزه می ...

به کزارش پیروان مــوعــود؛ یکی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا، هر سال با حلول ماه مبارک رمضان، یک روز را به همراه کارکنان دفترش روزه می گیرد.

«دن کیلدی» در گفتگو با شبکه ABC نیوز در این باره گفت: به عقیده من اینکه ساعاتی را همچون پیروان یک مذهب و آیین خاص عمل کنیم و آیین عبادی آنان را تجربه نماییم، یکی از بهترین راهها برای ایجاد شناخت و فهم نسبت به دیگران است.

این سنت زمانی توسط کیلدی راه اندازی شد که او برای فعالیت های انتخاباتی خود برای تصدی پست نمایندگی مجلس کنگره در سال ۲۰۱۲ میلادی فعالیت می کرد.

سنتی که این سیاستمدار آمریکایی گذاشته است، هر سال در ماه مبارک رمضان تکرار می شود و امسال نیز روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) که یکی از طولانی ترین روزهای در طول سال است، او به همراه تعدادی از کارکنان غیرمسلمانانش، همانند سایر مسلمانان ۱۸ ساعت از روز را از خوردن و آشامیدن خودداری کردند.

آنها در این روز ساعت ۴ صبح از خواب برخواستند و سحری خوردند و از خود در حال خوردن سحری عکس گرفته و به اشتراک گذاشتند.

یکی از کارمندان مسلمان دفتر کیلدی با ابراز خرسندی از این سنت نیکو، اظهار داشت: وقتی مشاهده می کنم که همکارانم همانند من روزه گرفته اند و از خوردن و آشامیدن پرهیز می کنند، برایم بسیار خشنود کننده است.

«الکایک» روز دوشنبه و همزمان با روزه داری ۴۰ تن از همکارانش و دن کیلدی، آنان را برای افطار به منزل خود دعوت نمود.

شایان ذکر است یکی از منتقدان جدی «دونالد ترامپ»، نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا، دن کیلدی است که در یکی از سخنرانی هایش، ترامپ را فرد جاهلی خواند که همواره در پی فتنه انگیزی و ایجاد تنفر است.

منبع: ابنا

 

آخرین اخبار