امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161891
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۵:۴۵
تعداد بازدید: 231
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "لیزا گراند" روز پنجشنبه گفت: با آغاز عملیات نیروهای عراقی برای حمله به عناصر داعش در موصل، دست کم 2.3 ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "لیزا گراند" روز پنجشنبه گفت: با آغاز عملیات نیروهای عراقی برای حمله به عناصر داعش در موصل، دست کم 2.3 میلیون نفر از ساکنان این شهر مجبور به فرار از آن می شوند.


خبرگزاری رویترز  به نقل از گراند تأکید کرد که آوارگی این تعداد از اهالی موصل، نتایج فاجعه‌باری برای منطقه خواهد داشت.حیدرالعبادی هفته گذشته پس از آزادسازی مناطقی از شهر فلوجه از دست تروریستهای داعش، اعلام کرد که پیروزی در شهر موصل نزدیک است.

اظهار نگرانی سازمان ملل متحد درخصوص عملیات آزادسازی موصل از دست داعش، درحالی است که پیشتر و با آغاز عملیات آزادسازی فلوجه، مواضع مشابهی از سوی سازمانهای بین المللی و بعضی کشورها برای سیاه‌نمایی درخصوص این عملیات مطرح شد، که این موضوع با واکنش وزارت امورخارجه عراق همراه شد.
چند روز پس از آغاز عملیات آزادسازی فلوجه از دست داعش، و مطرح شدن ادعاهایی از سوی برخی کشورهای حامی گروه های مسلح درخصوص نگرانی درباره سرنوشت مردم این شهر؛ دولت عراق ضمن در خواست از همۀ کشورها برای احترام گذاشتن به حاکمیت ملی این کشور، و اجتناب از مداخله در امور داخلی آن، اعلام کرد: «فلوجه شهری از شهرهای عراق است و دولت بغداد بیش از دیگران نگران مردم این شهر است».

 

آخرین اخبار
پربازدید ها