امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1619
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 269
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ستاد مشترک ارتش الجزایر طرحی ویژه را برای تعامل با تحولات در صورت تشدید درگیری‌ها در شمال مالی بین ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، ستاد مشترک ارتش الجزایر طرحی ویژه را برای تعامل با تحولات در صورت تشدید درگیری‌ها در شمال مالی بین نیروهای فرانسوی و شورشیان و یا اقدام فرانسه برای خارج کردن نیروهایش از این کشور آماده کرده است.

روزنامه الخبر الجزایر امروز شنبه به نقل از منابع آگاه نوشت: دخالت فرانسه در شمال مالی از سه ماه پیش تاکنون بیش از 100 کشته برجا گذاشته است و دستکم 500 نیروی آفریقایی و یا مالیایی نیز در طی همین مدت کشته شدند.

این منابع گفتند: انتظار می‌رود که بالا رفتن آمار تلفات سربازان فرانسوی در مالی پاریس را به خارج کردن نیروهای بیشتری از مالی وادار کند به خصوص که ارتش فرانسه برای مقابله با جنگ چریکی در منطقه صحرا آماده نیست، همان گونه که نیروهای آفریقایی نیز تجربه جنگ در منطقه صحرا را ندارند به استثنای نیروهای چادی که به این نوع عملیات نظامی عادت دارند.

فرانسه اکنون 4 هزار نیروی فرانسوی در مالی مستقر کرده است که از این تعداد هزار و 200 سرباز فرانسوی در شمال شرق مالی مستقر هستند جایی که از نیمه‌های ژانویه گذشته با کمک شش هزار و 300 نیروی بین‌المللی حمایت از مالی از کشورهای غرب آفریقا و همچنین چاد علیه گروه‌های مسلح درگیری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها