امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161916
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 301
به گزارش پیروان مــوعــود، «علی الحوثی»، فرمانده نظامی کمیته‌های انقلابی یمن از تازه‌ترین تحولات در جبهه داغ نبرد در استان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، «علی الحوثی»، فرمانده نظامی کمیته‌های انقلابی یمن از تازه‌ترین تحولات در جبهه داغ نبرد در استان مأرب در شرق صنعا خبر داد.

وی افزود: برخی گردان‌های مزدوران سعودی به فرماندهی «عبدالباری محمد» معروف به «ابوحصن» از منطقه «المیمنه» «صرواح» عقب نشینی کردند، آن هم پس از اختلافات شدید بین گردان «عبدالرب الشدادی» که از سوی منصور هادی فرمانده منطقه سوم نظامی است و گردان فرمانده دیگر شبه نظامیان منصور هادی معروف به «ذیاب القبلی» با فرمانده گردان «التدخل» معروف به «ابوحصن» بر سر دستمزد شبه نظامیان پیش آمده بود.

الحوثی گفت: قریب به 700 تن از اعضای گردان التدخل که مورد حمایت عربستان سعودی است با تجمع در برابر پادگان التداوین خواستار مجازات فرماندهان نظامی و شبه نظامیان عبدالرب الشدادی و ذیاب القبلی شده و آنها را متهم به دست برد به بودجه اختصاص داده شده از سوی عربستان به این شبه نظامیان و مطالبات گذشته و حال کردند.

به گفته این منبع نیروهای مستقر در پادگان التدواین به سوی تحصن کنندگان معترض از گردان التدخل تیراندازی کردند که در هرحال از زمان آغاز این تجمع در بامداد دیروز تا غروب با تهدید شرکت کنندگان در تجمع به درگیری تنش زیادی بر فضای اطراف پادگان حاکم بود.

در سطح تحولات میدانی نیز نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به سوی 2 موضع شبه نظامیان منصور هادی در «وادی تباب البراء» مشرف به پادگان کوفل پیشروی کردند.

الحوثی گفت: درگیری‌ها تا وادی مخدره متصل به الجدعان  کشیده شد و از منطقه التداوین نیز شبه نظامیان متحد ائتلاف سعودی مناطقی در صرواح را بمباران کردند.

وی افزود: مزدوران سعودی از سمت وادی نخلا نیز، منطقه وادی حمه ثوایه را هدف حمله توپخانه‌ای گرفتند.

هواپیماهای سعودی نیز در بیست و چهار ساعت گذشته همچنان مناطق الاشقری و شرق بازار صرواح را در سه نوبت بمباران کردند که به دنبال آن در آسمان وادی عبیده و الاشرف و صرواح نیز به پرواز درآمدند.

پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی در حریب نهم در شرق صنعا

در همین حال با پیشروی نیروهای ارتش در جبهه‌های نبرد مأرب نیروهای هوادار ائتلاف سعودی اقدام به عقب نشینی‌کردند، به گونه‌ای که در پی وقوع درگیری‌های شدید در حریب نهم، یگان‌های ارتش و کمیته‌های انقلابی توانستند مواضع مهمی در این منطقه و مناطق مشرف به آن را بازپس گرفته و مزدوران سعودی را به عقب برانند.

مناطق مرزی یمن زیر بمباران هواپیماهای سعودی

«عبدالله الجومی»، فرمانده نظامی کمیته‌های انقلابی یمن نیز از بمباران شدید مناطق مرزی یمن توسط هواپیماهای سعودی خبر داد.

 هواپیماهای آپاچی سعودی مناطقی در «حرض» و «میدی» در استان حجه در شمال غرب یمن نزدیک مرزبا عربستان را بمباران کردند و عربستان نیز تجهیزات نظامی برای مزدوران خود در استان‌های مأرب و الجوف فرستاد.

این منبع افزود: در راستای تلاش ائتلاف سعودی برای تشدید حملات مزدورانش در یمن، 10 خودروی زرهی و چندین نفربر و تانک به پادگان صافر رسید.

الجومی گفت: در راستای نقشه عربستان برای ناکام گذاشتن مذاکرات کویت، هیاتی سعودی به فرماندهی «فهد بن ترکی بن عبدالعزیز» مخفیانه از پادگان‌های مزدوران و متجاوزان سعودی در استان مأرب دیدن کردند.

تلاش عربستان برای دامن زدن به جنگ داخلی در یمن

به نظرمی‌رسد آمریکا عربستان را وادار کرده که درنتیجه شکست در رسیدن به اهداف عملیات نظامی طوفان قاطعیت در یمن اولویت‌های خود را عوض کند تا حضور نظامی آمریکا در جنوب یمن که تحت عنوان مبارزه با القاعده صورت گرفته، تضمین شود.

عربستان برای جبران شکست نظامی در یمن قصد به راه انداختن جنگی داخلی در یمن را دارد و به همین منظور مزدوران خود را در محورهای نبرد در هر کدام از استان‌های مأرب، تعز، الجوف، لحج و غیره را با پشتیبانی هوایی و لجستیک علیه نیروهای انصار الله تقویت می‌کند آن هم پس از اینکه همه گزینه‌هایش در سطوح سیاسی، نظامی، امنیتی یا سیاسی با شکست همراه بود.

در همین راستا احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف طوفان قاطعیت به رهبری عربستان اظهار داشت که جنگ عربستان در یمن وارد مرحله جدیدی شده که نام آن مرحله بازگرداندن ثبات به یمن و نظارت هواپیماهای سعودی بر آتش بس و مبارزه با القاعده است.

تکرار سخن‌ها از ضرورت مبارزه با القاعده در مدت اخیر واقعیت طرح آمریکا برای بهره برداری از گسترش حضور ایادی تروریست خود در یمن به منظور بهانه تراشی و توجیه حضور نظامی در منطقه و بخصوص در یمن را برملا می‌کند.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار
پربازدید ها