امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161917
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 346
به گزارش پیروان مــوعــود، در پایان شمارش آراء مربوط به همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا و اعلام رأی 52 درصدی مردم انگلیس به خروج ...

به گزارش پیروان مــوعــود، در پایان شمارش آراء مربوط به همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا و اعلام رأی 52 درصدی مردم انگلیس به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا، «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه دیروز جمعه طی جلسه اضطراری شورای وزیران میزبان «ژرارد لارشه» رئیس سنا و «کلود بارتولون» رئیس مجمع ملی فرانسه در کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) بود.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، اولاند همچنین عصر امروز شنبه نیز با مسئولان سیاسی تشکل‌های بزرگ حاضر در پارلمان فرانسه و پارلمان اروپا از جمله مسئولان حزب جبهه ملی فرانسه به بحث و رایزنی خواهد پرداخت.

تشکیل جلسه پارلمان فرانسه برای بررسی عواقب خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

بنابر اعلام ریاست مجمع ملی فرانسه، پارلمان این کشور ساعت سه بعدازظهر روز سه‌شنبه آینده جلسه‌ای در خصوص اروپا برگزار خواهد کرد و طی آن عواقب و پیامدهای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در همین رابطه، کلود بارتولون رئیس مجمع ملی فرانسه طی نامه‌ای خطاب به «مانوئل والس» نخست‌وزیر فرانسه از وی خواسته است پس از مشورت و رایزنی با مسئولان گروه‌های پارلمانی، چنین نشستی در پارلمان فرانسه نیز برگزار شود تا پارلمان سریعا و بطور کامل از موضوعات و شرایط چالش‌های جدید ناشی از رأی تاریخی بریتانیایی‌ها به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مطلع شود.

سارکوزی خواستار پیمان اروپایی جدید شد

این در حالیست که «نیکلا سارکوزی» رهبر حزب جمهوری‌خواه فرانسه و رئیس‌جمهور سابق این کشور نیز دیروز جمعه پس از اعلام رأی به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، خواستار پیمان جدید اروپایی مبتنی بر برقراری کنترل‌های مرزی و توقف فرآیند گسترش اتحادیه اروپا شد.

سارکوزی طی سخنرانی در مقر حزب خود، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را بحرانی بزرگ دانست و اعلام کرد: «هم‌اکنون زمان هشیاری، فعالیت و رهبری است. مردم بریتانیا انتخاب کردند و هشیاری می‌گوید که این حس انکار و مخالفت همان حسی است که اغلب فرانسوی‌ها و بسیاری از دیگر اروپایی‌ها نیز دارند و چیزی که مردم بریتانیا در این همه‌پرسی گفتند چیزیست که سایر مردم اروپا نیز می‌توانند بگویند و نمی‌توان و نباید به آن بی‌اعتنا بود و بحث اصلاح اساسی و عمیق آن هم‌اکنون ضروری و حیاتی است.»

همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه برگزار شد و شمارش آراء آن از ساعت 10 شب پنجشنبه آغاز شد و تا صبح روز جمعه ادامه یافت.

در پایان شمارش آراء، مشخص شد که 52% رأی دهندگان به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. بسیاری از کارشناسان این رأی تاریخی را آغازی بر یک دومینو دانسته‌اند که می‌تواند حیات اتحادیه اروپا و حتی بریتانیای متحد را به چالش بکشد.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار