امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 161918
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۵۱
تعداد بازدید: 292
به گزارش پیروان مــوعــود، رئیس‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مردم انگلیس از تبعیت کورکورانه لندن از سیاست‌های آمریکا احساس ...

به گزارش پیروان مــوعــود، رئیس‌کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مردم انگلیس از تبعیت کورکورانه لندن از سیاست‌های آمریکا احساس تحقیر می‌کردند به همین دلیل، رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند که نوعی «نه» گفتن به آمریکا بود.

«علاءالدین بروجردی» افزود: در سالیان گذشته دولت انگلیس عملا دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا بود.

وی تصریح‌‌ کرد: با توجه به حضور انگلیس در اتحادیه اروپا آمریکا شرایطی را ایجاد کرده بود که دولت‌های انگلیس از سیاست‌های امریکا تبعیت کورکورانه می‌کردند.

بروجردی اظهار داشت: تبعیت کورکورانه دولت‌های انگلیس از سیاست‌های آمریکا منجر شد تا مردم انگلیس نوعی احساس تحقیر نسبت به سیاست‌های آمریکا داشته باشند.

وی ادامه داد: رای مثبت مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، «نه» به تبعیت کورکورانه دولت کشورشان از سیاست‌های انگلیس بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پس‌لرزه‌های تصمیم امروز‌ مردم انگلیس قابل توجه خواهد بود زیرا می‌تواند منجر به برگزاری همه‌پرسی در اسکاتلند و برخی کشورهای اتحادیه اروپا باشد.

وی تاکید کرد: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تحول قابل توجهی است و می‌تواند سرآغاز یک فصل جدیدی از وضعیت اتحادیه اروپا در جهان باشد.

بروجردی خاطرنشان کرد: سیاست پیوسته جمهوری اسلامی ایران در قبال انگلیس مخالفت با هرگونه دخالت و‌سیاست‌های منفی این‌کشور بوده است.

وی تاکید کرد: بدبینی ملت ما نسبت به انگلیس واقع‌گرایانه و باعمق تاریخی بوده و‌متاثر از سیاست‌های منفی انگلیس ضد کشورماست.

منبع: صدا و سیما

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار