امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16198
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های نکا افزود: جلب ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های نکا افزود: جلب مشارکت‌های خیران و فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها، محیط ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها برای افزایش گرایش افراد جامعه به ویژه جوانان به کتابخوانی ضروری است.

وی با بیان اینکه در کشورهای جهان سوم مانند ایران هنگامی که فضای مجازی و اینترنت توسعه می‌یابد در ابتدا موجب می‌شود تا حدی آمار مطالعه کتاب کاهش یابد که این موضوع مقطعی است.

حسینی با بیان اینکه آمار مطالعه و استفاده از کتاب و کتابخانه در کشور ما در حال رشد است، ادامه داد: با وجود توسعه فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی جایگاه خود را از دست نداده است و در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به آمار انجمن‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی سطح کشور خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک‌هزار و 104 انجمن کتابخانه‌های عمومی در کشور تشکیل شده که این تعداد در مازندران 57 انجمن و در شهرستان نکا یک انجمن بوده است.

حسینی همچنین در رابطه با مصوبات ارائه شده در این انجمن‌ها گفت: در سال گذشته 23 هزار مصوبه توسط انجمن کتابخانه‌های کشور مصوب شد که 70 درصد محقق شد.

وی ادامه داد: در مازندران یک هزار و 917 مصوبه در انجمن کتابخانه‌ها داشتیم که 94 درصد محقق شد و در نکا 39 مصوبه بوده است که 96 درصد مصوبات محقق شده است.

حسینی طرح کتاب من، را یکی از طرح‌های فرهنگی خوب عنوان کرد و یادآور شد: این طرح در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال اجرا است و با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود که به تغذیه مخازن کتابخانه‌ها کمک می‌شود.

انتهای پیام/86002/ی30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار