امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 30
۲۳:۵۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 162
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۰
تعداد بازدید: 613
کیومرث فروتنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، در مورد توقف شماره‌گذاری خودروهای داخلی اظهار داشت: در حال پیگیری این موضوع هستیم ...

کیومرث فروتنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، در مورد توقف شماره‌گذاری خودروهای داخلی اظهار داشت: در حال پیگیری این موضوع هستیم تا مصوبه‌ای برای مهلت‌دهی به خودروسازان جهت نصب کیسه هوا وکیومرث فروتنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، در مورد توقف شماره‌گذاری خودروهای داخلی اظهار داشت: در حال پیگیری این موضوع هستیم تا مصوبه‌ای برای مهلت‌دهی به خودروسازان جهت نصب کیسه هوا و تولید با استاندارد یورو 4 از هیأت دولت دریافت کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم مشکل توقف شماره‌گذاری خودروها طی یک تا دو هفته آینده برطرف شود.

فروتنی با بیان اینکه در حال حاضر شماره‌گذاری اکثر خودروهای داخلی متوقف است گفت: تندر 90، تیانا، مگان، پژو 206 ، ویتارا و پژو 207 از جمله خودروهایی هستند که با استاندارد یورو 4 تولید می‌شوند ولی پژو 405، سمند و پراید هنوز با استاندارد یورو 2 تولید می‌شود.

وی توضیح داد: برای تولید این خودروها با استاندارد یورو 4 نیز تأییدیه نوع صادر شده ولی هنوز به تولید انبوه نرسیده‌اند.

* توقف شماره‌گذاری به درخواست سازمان محیط زیست

به گزارش فارس، پلیس از ابتدای سال جاری شماره‌گذاری خودروهای داخلی با مدل 92 را به درخواست سازمان محیط زیست متوقف کرده است.

دلیل شماره‌ نشدن این خودروها، عدم تولید با استاندارد یورو 4 و عدم نصب ایربگ است و علاوه بر این، پلیس از خودروسازان خواسته تا محصولات تولیدی در سال گذشته را با مدل 91 به خریداران تحویل دهند.

احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان روز گذشته در گفت‌وگو با فارس از توقف پلاک‌گذاری خودروها از سوی پلیس راهور از ابتدای سال جاری خبر داده و گفته بود: براساس مصوبه دولت در اسفند سال 90 ، از ابتدای امسال خودروها باید با استاندارد یورو 4 تولید شوند و شرط این تولید، آن است که وزارت نفت از اول سال 91 سوخت با استاندارد یورو 4 را در کشور توزیع کرده باشد.

وی با بیان اینکه توزیع سوخت با استاندارد یورو 4 هنوز انجام نشده است، گفته بود: وزارت نفت اعلام کرده که توزیع این سوخت را از اول سال جاری در 8 کلان‌شهر آغاز خواهد کرد که ظاهراً این مسئله نیز عملیاتی نشده است.

دبیر انجمن خودروسازان در مورد دلیل عدم پلاک‌ شدن خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 4 نیز گفته بود: در 2 یا 3 ماه پایانی هر سال، خودروها با مدل سال آینده به خریداران تحویل داده می‌شد و در حال حاضر پلیس اجازه پلاک‌گذاری خودروهای با استاندارد یورو 4 را نمی‌دهد و از خودروسازان خواسته تا این خودروها را با مدل 91 به خریداران تحویل دهند.

به گفته وی، توجیه پلیس این است که چون این خودروها در سال 91 تولید شده‌اند، پس باید با مدل 91 به مردم عرضه شوند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها