امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162021
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۲
تعداد بازدید: 269
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «آیت الله شیخ عیسی قاسم» که چند روز پیش تابعیت وی از سوی رژیم بحرین لغو شد، هرگونه میانجی گری با ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «آیت الله شیخ عیسی قاسم» که چند روز پیش تابعیت وی از سوی رژیم بحرین لغو شد، هرگونه میانجی گری با حکومت آل خلیفه برای خروج امن از بحرین را رد کرد.

با لغو تابعیت این دانشمند بحرینی، که بر خلاف اصول بین المللی انجام شد، فشار برای اخراج ایشان از وطنش آغاز گردیده است؛ اما مردم این کشور با تحصن دائمی در اطراف منزل ایشان در "منطقه دراز" منامه، اعلام کرده اند که هرگونه توسل به خشونت در بازداشت شیخ عیسی قاسم، خونریزی در پی خواهد داشت.

«شیخ عبدالله الدقاق» از فعالان بحرینی نیز در این زمینه تأکید کرد: "اخراج کردن آیت الله شیخ عیسی قاسم از بحرین، روند امور را به سمت و سوی ناخوشایندی سوق خواهد داد".

شایان ذکر است انقلاب کرامت مردم بحرین از 14 فوریه سال 2011 م. (25 بهمن 1389 ش.) آغاز شد و تاکنون صدها شهید و مجروح و محبوس بر جای گذاشته است.

اما در ماههای اخیر فشارهای جدیدی بر مردم بحرین وارد آمده است که گفته می شود پس از نشستی آغاز شده که با حضور مقامات دستگاه های امنیتی آل خلیفه برگزار گردید و در آن اعلام گردید شرایطی که با انقلاب 2011 در این کشور ایجاد شده است را پایان خواهند داد.

بنا بر اطلاعات درز کرده از این جلسه، مقامات امنیتی رژیم بحرین تهدید کرده اند که از 15 ژوئن سال جاری (26 خرداد 1395 ش.) مرحله جدیدی در بحرین آغاز شده است. در این مرحله شاهد جنگ جدید آل خلیفه علیه اکثریت شیعه این کشور هستیم که توقیف حزب سیاسی "الوفاق"، انحلال دو جمعیت دینی "التوعیة" و "الرسالة"، بازداشت مجدد «نبیل رجب» و سلب تابعیت تعدادی از علماء و فعالان این کشور ــ از جمله آیت الله شیخ عیسی قاسم ــ و تهدید به اخراج اجباری از کشور در آن رخ داده است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

منبع: شیعه نیوز

آخرین اخبار
پربازدید ها