امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16203
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر گروه جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، از ترجمه «اطلس جنگ ایران و عراق: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیر گروه جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، از ترجمه «اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی» به زبان های انگلیسی، عربی، فرانسوی و روسی خبر داد و گفت: ترجمه و آماده سازی این کتاب مرجع، به اتمام رسیده و تا پایان شهریور امسال وارد بازار نشر خواهند شد.

نادر زارع زاده با اعلام این خبر افزود: پس از استقبال گسترده مخاطبان از چاپ های اول تا سوم «اطلس جنگ ایران و عراق» در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب و درخواست های متعدد برای برگردان این اثر به زبان های خارجی، اولین گام ها برای ترجمه آن برداشته شد.

 

وی با اشاره به نمایش تک نسخه فرانسوی و روسی «اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی» در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال گفت: ترجمه و آماده سازی نسخه انگلیسی، عربی، فرانسوی و روسی این کتاب مرجع، به اتمام رسیده و تا پایان شهریور امسال وارد بازار نشر خواهند شد.

مدیر گروه جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، اطلس ها را به عنوان یکی از مبنایی ترین کتاب های جنگ معرفی و خاطرنشان کرد: تمامی عملیات های مهم گسترده و نیمه گسترده، در «اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی» معرفی شده و تلاش خواهیم کرد تا نسخه ترجمه شده اطلس، از طریق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه های بین المللی خارج از کشور توزیع شود.

«اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی» تمامی عملیات های محدود و گسترده دوران جنگ تحمیلی را با تکیه بر جمع آوری، تجزیه و تحلیل اسناد مکتوب، کالک های عملیاتی، احیای منابع صوتی و کتاب های برگزیده اسناد عملیاتی و همچنین مجموعه کتاب های «روزشمار جنگ ایران و عراق» به تصویر کشیده است.

«پیروزی انقلاب اسلامی، شروع تجاوزات و هجوم سراسری ارتش عراق»، «بازیابی قوای مسلح ایران»، «آزادسازی سرزمین‌های جنوبی، شمالی و میانی»، «تعقیب دشمن در جبهه جنوبی و شمالی»، «پایان جنگ ایران و عراق» و «حمله عراق به کویت»، عناوین بخش‌های «اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی» را تشکیل داده‌ و وقایع جنگ تحمیلی از 31 شهریور 1359 تا 29 مرداد سال 1367، در این اطلس نظامی منعکس شده‌اند.

هر صفحه از «اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی»، چکیده ای از روند اجرای هر عملیات، از طرح ریزی تا اجرا را دربرگرفته و مخاطب با تورق این کتاب، مروری کلی بر عملیات های اجرا شده در طول هشت سال دفاع مقدس خواهد داشت.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها