امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162093
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 310
به گزارش پیروان مــوعــود منطقه القاع لبنان طی 24 ساعت گذشته، به نیابت از بقاع شمالی و تمامی لبنان جنگ سختی را با تروریسم پشت سر گذاشت جنگی که آمار ...

به گزارش پیروان مــوعــود منطقه القاع لبنان طی 24 ساعت گذشته، به نیابت از بقاع شمالی و تمامی لبنان جنگ سختی را با تروریسم پشت سر گذاشت جنگی که آمار تقریباً نهایی آن پنج شهید و بیش از 25 زخمی بود که حال برخی از آنها وخیم است. این در حالی است که در این مدت رقم بی‌سابقه ای از عوامل انتحاری مشاهده شد که صحنه‌های وحشتناکی را آفریدند.

بعد از چهار انفجار انتحاری متوالی که بامداد دوشنبه انجام شد و به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن 17 تن دیگر منتهی شد، تروریست‌ها بار دیگر ساعت 10 و 15 دقیقه دیشب دست به کار شدند تا این بار در ورودی کلیسای مار الیاس و جایی که مردم شهر برای گرامیداشت قربانیان حادثه ترورهای قبل تجمع کرده بودند، 2 انفجار انتحاری دیگر را نیز انجام دادند. این در حالی بود که ارتش و نیروهای مردمی موفق شدند جلوی دو عامل انتحاری دیگر را بگیرند، به گونه‌ای که مجموعه عوامل انتحاری دیروز بالغ بر 8 نفر از اعضای داعش بوده است.

قبل از اینکه داعش بخش عمده‌ای از عرصه میدانی مرزهای لبنان و سوریه در شرق این کشور را در رقابت با جبهه النصره اشغال کند ، مثلث مرزی در استان بعلبک الهرمل به صورت ویژه مناطق القاع و رأس بعلبک  و الفاکهه و الهرمل و اللبوه و عرسال در نگرانی به سر می‌بردند. آنها سلاح‌های خود را آماده نگه داشته بودند تا بتوانند در برابر خطرات احتمالی گروه‌های تکفیری و مسلح ایستادگی کنند.

اهالی این منطقه سال‌های سختی را پشت سر گذاشتند، به ویژه اینکه ترک مناطق اسکان خود در دشت های و کوه های اطراف این منطقه را رد می کنند. چرا که منبع درآمد آنها از این مناطق تأمین می‌شود.

از آنجاکه این نگرانی زمان طولانی ادامه پیدا کرده، اهالی خود را برای بدترین سناریو ها آماده کرده اند. آنها مبارزان هستند که به مردانگی و ثبات قدم در دفاع از حیات و رزق ‌و روزی و هویت دینی خود مشغول هستند. از سوی دیگر ارتش نیز مواضع خود در این مناطق را با نفرات و تجهیزات و برخی سلاح‌های مدرن نظیر هواپیمای شناسایی و دوربین‌های دید در شب و گشتی های مستمر تقویت کرد.

حمله تروریستی که عوامل تکفیری در طول شبانه‌روز گذشته انجام دادند،‌ اقدامی ناموفق از سوی داعش بود تا شاید بتوانند منطقه القاع را در گرو تصمیمات عوامل انتحاری و بمب ها و مرگ سیاه قرار دهد. در جزییات این حادثه آمده است که دو عامل انتحاری با دو موتورسیکلت حدود ساعت 10 و نیم شب گذشته به منطقه‌ای در نزدیکی کلیسای این شهر رسیدند. نفر اول از موتور سیکلت پیاده شد و قبل از اینکه خود را منفجر کند، بمبی دست ساز را به سوی مردم پرتاب کرد، دقایقی نکشید که دومین عامل انتحاری کمبرند خود را منفجر کرد که در نتیجه این دو انفجار دست کم 10 تن زخمی شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است. پس از این حوادث ارتش و اهالی این شهر دو عامل انتحاری دیگر را قبل از انفجار کمربند انتحاری تعقیب کردند که هر دوی آنها بدون انجام تلفاتی در میان مردم خود را منفجر کردند.

منبع: تسنیم

 

آخرین اخبار
پربازدید ها