امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162152
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۴۵
تعداد بازدید: 330
به گزارش پیروان مــوعــود؛ عملیات غرب حلب ارتش سوریه پنج روز پس از آغاز، به اوج شدت خود رسیده است.درگیری شدید میان ارتش سوریه و گروه‌های ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ عملیات غرب حلب ارتش سوریه پنج روز پس از آغاز، به اوج شدت خود رسیده است.

درگیری شدید میان ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی دیشب در شمال غرب شهر حلب ادامه یافت و ارتش سوریه که دیروز 90 درصد مزارع ملاح را آزاد کرده بود، اندکی عقب‌نشینی کرد.

علت این عقب‌نشینی رسیدن تجهیزات جدید به تروریست‌ها و اعزام نیروی تازه‌نفس برای آنهاست.

چند صد نفر از افراد مسلح در شهرک‌های «زربه، خان طومان، زیتان و برنه» واقع در حومه جنوبی حلب برای کمک به همرزمان خود در شمال غرب حلب، به «مزارع الملاح» شهر حلب اعزام شدند.

تروریست‌ها از ظهر روز گذشته با عوامل انتحاری حملات سنگینی به مواضع نیروهای سوری و مقاومت آغاز کرده و توانستند در بخش شمالی مزارع الملاح پیشروی محدود داشته باشند.

نیروهای سوری و مقاومت بشدت در مقابل حملات تروریست‌ها مقاومت می‌کنند. حملات تروریست‌ها با توجه به ضربات وارد آمده بر آنان طی پنج روز گذشته قابل پیش‌بینی بود.

از سوی دیگر، جنگنده‌ها نیز بصورت مستمر مواضع تروریست‌ها را در ملاح و  حومه شهرک «کفرحمره» هدف قرار می‌دهند.

بنا بر این گزارش، تلفات گروه های تروریستی از جمله گروه «نورالدین زنکی» بسیار بالا گزارش شده است.

النصره، احرار الشام، فیلق الشام، از جمله گروه‌های تروریستی در شمال غرب سوریه هستند.

تروریست‌ها همچنین درصدد هستند از طریق شهرک «تل مصیبین» در شمال شهرک «حریتان» حملاتی را به مواضع نیروهای سوری در شهرک‌های راهبردی «باشکوی و رتیان» برای اشغال شهرک‌های «نبل و الزهراء» انجام دهند که درگیری‌های شدیدی در این منطقه ادامه دارد.

تروریست‌های مستقر در مرکز شهر حلب نیز برای کاهش فشار به همرزمان خود در جبهه عملیاتی الملاح، بشدت مناطق مختلف شهر از جمله «الاعظمیه و سیف الدوله» را با خمپاره و موشک هدف قرار می‌دهند.

این درگیری‌ها در نوع خود در شهر حلب، بی‌سابقه است و طرفین حجم سنگینی از آتش را بر سر مواضع طرف مقابل می‌ریزند.

اگر ارتش سوریه موفق شود با کمک مقاومت، محلات بنی‌زید، اللیبرمون و اطراف آن و همچنین جاده «الکاستیلو» را تصرف کند، تروریست‌های داخل شهر حلب کاملا در حلقه محاصره قرار می‌گیرند و صحنه میدانی شهر حلب، پس از چهار سال وارد مرحله‌ای تعیین‌کننده به سود دمشق و متحدانش خواهد شد.

منبع: فارس

آخرین اخبار