امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1622
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 246
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، تمام سلام مأمور تشکیل کابینه در لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر گفت که از گروه های سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، تمام سلام مأمور تشکیل کابینه در لبنان در گفت‌وگو با روزنامه السفیر گفت که از گروه های سیاسی انتظار دارد که ابتکارهای خود را برای تشکیل دولت ارائه دهند و منزل وی برای هر دیدار یا گفت‌وگویی به روی گروه های سیاسی باز است.

وی همچنین به شدت برخی شایعات مبنی بر خودداری وی از دیدار نیروهای 8 مارس و جبران باسیل وزیر انرژی در دولت نجیب میقاتی را رد کرده و گفت: بر عکس من منتظر دیدار آنها در لحظه‌ای که بخواهند هستم تا از نظرات آنها مطلع شوم.

سلام ادامه داد: چه کسی گفته که من نمی‌خواهم با گروه‌های سیاسی مشورت کنم یا نمی‌خواهیم برای تشکیل دولت به توافق برسم؟ من در طبیعت خودم شخصی توافقی هستم و منافع ملی را در این می‌بینم که به دنبال تحقق توافق گروه‌های لبنانی باشم.

مأمور تشکیل کابینه لبنان ابراز داشت: من مانند برخی دیگر از پیشینیان به ارتباط با تمامی گروه‌های سیاسی یا شخصیت‌ها اقدام نمی‌کنم تا در موضوع سهمیه، بازار و تجارت وارد شوم، چرا که نتیجه این کار تشکیل دولت نامتجانس است و اعضای آن در اولین جلسه با هم اختلاف نظر خواهند دشت.

سلام البته تاکید کرد که تشکیل دولتی که در اولین مسئولیت خود شکست بخورد را رد می کند و در این حالت بهتر می‌داند که به علت شکست خود[در تشکیل دولت] عذرخواهی کند.

تمام سلام در مورد غیر ممکن بودن تشکیل دولت در صورت حاصل نشدن توافق بین گروه های سیاسی بر سر عملکرد دولت و ترکیب آن گفت: من آماده رایزنی هستم و منتظر ورود آنها هستم، اما من به آن صورت رفتار نمی‌کنم، حتی اگر این اقدام به غیر ممکن بودن تشکیل دولت منجر شود.

محافل نزدیک به تمام سلام اعلام می‌کنند که وی علاوه بر موضوع برگزاری انتخابات و کنار نگه داشتن لبنان از بحران کنونی در سوریه، پیگیری اوضاع اقتصادی و اجتماعی و معیشتی مردم لبنان را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها