امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162204
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۱۹
تعداد بازدید: 216
به گزارش پیروان موعود، صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، در بیانیه‌ای با عنوان «بهایی سنگین برای کودکان» اعلام کرد، طی هجده ماه گذشته ...

به گزارش پیروان موعود، صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، در بیانیه‌ای با عنوان «بهایی سنگین برای کودکان» اعلام کرد، طی هجده ماه گذشته به شمار کودکانی که در معرض چنین خطراتی قرار دارند، حدوداً یک میلیون و سیصدهزار نفر افزوده شده است. 
یونیسف همچنین عراق را «یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان برای کودکان» اعلام کرد.
پیتر هاوکینز، نماینده یونیسف در عراق گفت: «کودکان در عراق در معرض خطر قرار دارند و مکرراً و به طور بی‌رحمانه‌ای هدف قرار می‌گیرند». 
یونیسف در این گزارش اعلام کرد، مجموعاً هزار و 496 کودک ظرف دو سال و نیم گذشته در عراق ربوده شده‌اند. 
این گزارش افزود، بسیاری از این کودکان ربوده شده مجبور به پیوستن به گروه‌های افراطی شدند یا مورد استثمار جنسی قرار گرفتند. 
هاوکینز افزود: «ربودن کودکان از خانه‌، از مدرسه‌ و خیابان‌ هولناک است. این کودکان از خانواده‌های خود جدا می‌شوند و در معرض سوءاستفاده و بهره‌برداری‌های مشمئزکننده‌ای قرار می‌گیرند».
یونیسف همچنین فاش کرد، بیش از یک میلیون و پانصد هزار کودک عراقی- تقریباً 10 درصد جمعیّت صغیر این کشور- از ابتدای سال 2014 میلادی، اغلب چندین بار آواره شده‌اند.
افزون بر این، تقریباً سه میلیون و پانصد هزار کودک که در مناطق درگیر رشد می‌کنند، فرصت تحصیل کردن را از دست می‌دهند.
برابر این گزارش، تقریباً از هر پنج مدرسه، یک مدرسه به علت آسیب‌های ساختاری، قابل استفاده نیست.
یونیسف همچنین خواستار اتخاذ اقدامی فوری برای حفظ حقوق کودکان در عراق، خصوصاً توقف کشتار، مثله کردن و ربودن کودکان توسط گروه‌های تکفیری شد.
تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/٦٥٤

آخرین اخبار
پربازدید ها