امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16223
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 112
افسانه زمانی کارگردان تئاتر عروسکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص انتظاراتش از وزیر ارشاد دولت یازدهم و فعالیت‌های هنری او اظهار داشت: ...

افسانه زمانی کارگردان تئاتر عروسکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس در خصوص انتظاراتش از وزیر ارشاد دولت یازدهم و فعالیت‌های هنری او اظهار داشت: انتظاراتی ما برنامه‌هایی است که همیشه گفته شده، حتی برای آن برنامه‌ریزی نیز شده اما جامه عمل پیدا نکرده است. در حوزه تئاتر عروسکی، خانه عروسکی که از سوی مرکز هنرهای نمایشی و معاونت هنری  تعهد شد اما متاسفانه هیچ اتفاقی برای آن رخ نداد، امیدوارم این اتفاق در دولت آینده رخ دهد.

وی ادامه داد: ایجاد خانه تئاتر عروسکی می‌توانست یک گام مثبت تلقی شود اما علیرغم اینکه در دوره قبل جشنواره‌های عروسکی در مورد آن صحبت شد، این اتفاق نیفتاد.

کارگردان نمایش «ملی» تصریح کرد: من مخالف این نیستم، جامعه تئاتر باید بتواند روی پای خود بایستد و کسب درآمد کند اما به هر حال حمایت دولتی از تئاتر در همه جای دنیا وجود دارد متاسفانه در کشور ما به دلیل شرایط بد اقتصادی گروه‌های تئاتری نمی‌تواند اسپانسرهای خوبی را جذب کنند و این به یک مشکل اقتصادی و دغدغه فکری تبدیل شده است.

زمانی افزود:  در کشورهای سرمایه‌داری چون رونق اقتصادی وجود دارد سرمایه‌گذاری در تئاتر بازگشت مالی دارد اما در ایران این انتظار عملی نیست؛ این مسئله‌ای است که تئاتری‌ها را وابسته به حمایت دولتی می‌کند یعنی اهالی تئاتر مجبورند که از دولت حمایت بگیرند و شاهد این هستیم که این حمایت‌ها در 4، 5 سال گذشته روز به روز کاهش پیدا کرده است و این شرایط مالی بچه‌های تئاتر را به شدت ضعیف کرده است.

کارگردان نمایش «دختران باغ‌‌های قالی» بر انسجام حمایت‌های دولتی از تئاتر تاکید کرد و گفت: در صورت حمایت‌های دولتی از تئاتر،‌ دوستان تئاتری نیز به همان نسبت باید تلاش کنند تا تئاتر مخاطب خود و گیشه خود را حفظ کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: واقعا اهالی تئاتر برای اجرای تئاتر دچار معضل هستند، بودجه مرکز هنرهای نمایشی نیز به حدی نیست که بتواند به واسطه آن سالن‌های تئاتری بسازد بنابراین ساخت سالن نمی‌تواند بر عهده این مرکز باشد، یک بودجه فراتر می‌خواهد و بانی آن هم شهرداری‌ها و دستگاه‌هایی که در امور فعال هستند باید باشند.
انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار