امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16225
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع «تربیت زمینه‌ساز؛ ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع «تربیت زمینه‌ساز؛ راهبردها و راهکارها» صبح امروز (یکشنبه دوم تیرماه جاری) در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما آغاز شده است.

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه جایگاه اخلاق در جامعه مهدوی ابراز داشت: یکی از خصوصیات جامعه مهدوی این است که متلبس به اخلاق و تهذیب است، در چنین جامعه‌ای که انسان‌ها متخلق به اخلاق الهی هستند و ارتباط مستحکمی با خداوند دارند و حقوق دیگران را رعایت می‌کنند می توان به رشد و تعالی رسید و بی شک جامعه‌ای که خود را زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) می‌داند باید این موارد را رعایت کند.

وی با بیان اینکه طبق روایات با فضلیت ترین اعمال انتظار فرج است، افزود: عبدالعظیم حسنى نقل می‌کند که از امام جواد(ع) پرسیدم: امیدوارم شما قائم اهل بیت محمد باشید کسى که زمین را پر از عدل و داد کندن، همچنان که آکنده از ظلم و جور شده باشد. فرمود: اى ابوالقاسم! هیچ یک از ما نیست جز آنکه قائم به امر خداى تعالى و هادى به دین الهى است، اما قائمى که خداى تعالى توسّط او زمین را از اهل کفر و انکار پاک سازد و آن را پر از عدل و داد کند.

حسینی با بیان اینکه انتظار یک عمل صالح است و عبادت به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: انتظاری فعال و پویا است که منتظران وظایف خودشان را بدانند، به گونه ای که در قیام 15 خرداد، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حتی جنگ سی و سه روزه اگر مومنان نسبت به وظیفه خود عمل نمی کردند ظلم و ستم مستکبران مشخص نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه انسان باورمند می‌تواند در برابر ظلم بایستد، ادامه داد: منتظران در انتظار فعال به انسان‌سازی می‌پردازند چرا که اگر جامعه‌ای افرادش مهیا شدند و روحیه ظلم‌ستیزی در آنها بود، آن جامعه آماده ظهور می‌شود، بنابراین زمانی ظهور محقق می‌شود که جهان پر از ظلم می‌شود و انسان‌های باورمند وظیفه خود را انجام داده، در مقابل ظلم بایستند و امر به معروف و نهی از منکر کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره علل چرایی گسترش اسلام هراسی در غرب به ویژه آمریکا گفت:  اینکه امروز در جهان غرب پدیده ای تحت عنوان اسلام‌هراسی به وجود آمده، به خاطر انسان‌های مبارزی است که با ظلم مقابله می‌کنند و این هراس را در دل غربی ها به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه امام زمان(عج) توسط امدادهای غیبی به پیروزی نخواهد رسید، افزود: امام زمان(عج) صرفا از امدادهای الهی در مسئله ظهور استفاده نمی‌کند، بلکه جامعه باید به حدی از رشد و شکوفایی برسد که پذیرای عدل باشد و این آمادگی از قبل مهیا شده باشد،  بنابراین در جامعه زمینه‌ساز همراه با تربیت انسان‌های مؤمن سعی می کند که موانع ظهور را از بین ببرند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها