امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162258
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۲۱
تعداد بازدید: 214
به گزارش پیروان مــوعــود؛ رویترز گزارش داد که نیروهای وابسته به دولت وحدت ملی لیبی به ریاست «فائز سراج» از ماه می گذشته (اردیبهشت/ ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ رویترز گزارش داد که نیروهای وابسته به دولت وحدت ملی لیبی به ریاست «فائز سراج» از ماه می گذشته (اردیبهشت/ خرداد) عملیات گسترده نظامی را در شهر نفت خیز «سرت» و با هدف باز پس گیری این شهر ساحلی که بیش از حدود یک سال است از اشغال آن از سوی گروه تروریستی داعش می گذرد، آغاز کردند.

این در حالی است که نیروهای وابسته به دولت وحدت ملی به ریاست سراج، پیش از آن که این نیروها به اطراف مناطق مسکونی شهر برسند، موفق به آزاد سازی بندر « سرت» شدند.

عملیات آزادسازی شهر «سرت» که به نام «بنای آهنین» لقب گرفته است، از حمایت گسترده شهرهای واقع در بخش غربی لیبی و وابسته به دولت وحدت ملی برخوردار است، درحالی که دولت لیبی در شرق به ریاست سرتیپ «خلیفه حفتر» به این عملیات اعتنانی نکرده و نیروهای وی به تنهایی در شهر بنغازی (هزار کیلومتری شرق طرابلس) با گروهک تروریستی داعش در حال درگیری هستند.

پیشتر فائز سراج در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه تاکید کرده بود: گروه تروریستی داعش در یک مساحت محدود محاصره است و امیدواریم که پیروزی کامل به زودی محقق شود.

رئیس دولت وحدت ملی لیبی یادآور شد: شکست گروه تروریستی داعش در لیبی تنها با وجود فرماندهی نظامی یکپارچه که همه نیروهای مسلح فعال در کشور را دربرگیرد، محقق خواهد شد.

پس از سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور پیشین لیبی در سال 2011، دهها گروه مسلح در لیبی فعالیت دارند، از سوی دیگر ارتش لیبی به دو بخش تقسیم شده است، بخشی که وابسته به دولت سراج است که از حمایت جامعه جهانی برخورد بوده و مرکز آن شهر «طرابلس» در غرب لیبی است و بخش دیگر، شامل دولت موازی در شرق لیبی فعالیت دارد که از سوی مجامع بین المللی به رسمیت شناخته نمی شود.

از سوی دیگر،گروه های تروریستی و از جمله گروه تروریستی داعش، از فرصت به دست آمده از نبود امنیت در این کشور نفتی شمال آفریقا نهایت استفاده را کرده و درصدد است تا در این کشور، یک حیات خلوت پایه ریزی کند.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار
پربازدید ها