امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162284
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۳۵
تعداد بازدید: 196
به گزارش پیروان مــوعــود؛ یک مسجد مسلمانان در شمال میانمار از سوی اراذل و اوباش منطقه مورد حمله قرار گرفت و آتش زده شد، رویدادی که دومین مورد در نوع ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ یک مسجد مسلمانان در شمال میانمار از سوی اراذل و اوباش منطقه مورد حمله قرار گرفت و آتش زده شد، رویدادی که دومین مورد در نوع خود و علیه عبادتگاه های مسلمانان این کشور در هفته گذشته است.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» حمله کنندگان با چاقو، چوب و دیگر سلاح‌ها نمازخانه مسجد مسلمانان در شهر هاپاکانت را جمعه گذشته ویران کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی قادر به کنترل اراذل و اوباش حمله کننده نشدند و آن‌ها به طور کامل این مسجد را از بین برده و سپس آن را آتش زدند.

این حمله، دومین حمله در روزهای اخیر است. حمله قبل، حمله گروهی از مردان به یک مسجد و قبرستان مسلمانان در دهکده‌ای در مرکز منطقه باگو در شمال شرقی یانگون بود که در ۲۳ ژوئن رخ داد.

رسانه‌های داخلی میانمار حملات اخیر را در واکنش به تنش بین مقام‌های مذهبی مساجد و مقام‌های محلی که پیش‌تر دستور تخریب یک بنای مذهبی را به خاطر ساخت یک پل صادر کرده بودند، برشمردند.

در همین زمینه سازمان ملل متحد نیز به دولت میانمار نسبت به تلاش در مهار تنش‌های مذهبی هشدار داد. «یانگی لی» نماینده ویژه امور حقوق بشر جمعه گذشته در این زمینه گفت: «آشکار است که تنش‌های مذهبی به طور فراگیر در این کشور باقی مانده است.»

در سال ۲۰۱۲ نیز بسیاری از مسلمانان میانماری به دست افراط گرایان بودایی این کشور کشته شدند.

منبع: فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها