امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16229
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 117
مجید برزگر فعال عرصه مستند و کارگردان سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره خصوصیات معاونت سینمایی و انتخاب معاون سینمایی از اهالی سینما ...

مجید برزگر فعال عرصه مستند و کارگردان سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره خصوصیات معاونت سینمایی و انتخاب معاون سینمایی از اهالی سینما گفت: بعضی از سینماگران مدیران خوبی هستند چه اشکالی دارد در مقام مدیریت معاونت سینمایی یا رئیس سازمان سینمایی قرار بگیرد گو اینکه تجربه های قبلی هم نشانگر این امر بوده است. البته منهای مدیریت آقای شمقدری در این چند سال که  نشان می دهد که با صرف بودجه های زیاد کمترین بهره را گرفتند و کمترین بازدهی را داشتند و کار به جایی می‌رسد که تعدادی از فیلمسازان این دوره را به بدترین دوران فرهنگی مثال می زنند.

برزگر در ادامه توضیح داد: به نظرم حتما در میان سینماگران سینمای ایران  افرادی هستند که توانایی مدیریت و یکسان نگری  به همه امور سینما را دارند البته ممکن است سینماگران مدیران خوبی نباشند به هرحال هنرمند هستند و ممکن است حساسیت های ویژه داشته  باشند  و در شرایط احساسی تصمیم بگیرند. هنرمند هرگاه در شرایط احساسی تصمیم بگیرد یک اثر خوب هنری خلق  می‌شود اما احساساتی تصمیم گرفتن در حوزه مدیریت ممکن است خطرناک باشد.

وی در ادامه گفت: در میان سینماگران مدیران توانمند حضور دارند اما مدیر سینمایی باید  پدرانه به همه سینماگران یکسان نگاه کنند و این نگاه محقق نمی شود مگر اینکه امور سینما را به دست اهالی سینما بدهند . تقویت بنیان های صنفی  و صنوف سینمایی ( در جامعه تشکیل  صنوف و نهادهای مدنی مردمی) تنها راه  به نتیجه رسیدن است.

وی در خاتمه افزود: دولت باید در حوزه  حمایتی و پشتیبانی موفق عمل کند . اهالی سینما به راحتی می‌توانند مشکلات خود را رفع کنند چند ایده و دهها فکر  بهتر می توانند مشکلات را ببینند و برای آن راه حل مناسب بیابند.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها