امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۸:۲۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1623
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 338
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق پس از شرکت در انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق پس از شرکت در انتخابات امروز شوراهای استانی و انداختن رایش در صندوق، اظهار داشت: اوضاع اکنون در مقایسه با گذشته بسیار فرق کرده است. عراقی‌ها اکنون خود دستاوردهایی را رقم زده‌اند و هیچ نیروی بیگانه‌ای در آن سهیم نیست.

وی که در هتل الرشید بغداد سخن می‌گفت، اظهار داشت: این انتخابات، پس از خروج بیگانگان از عراق، برای نخستین بار برگزار می‌شود و این امر، بیانگر سیطره عراق بر امور و توانایی در تصمیم‌گیری و تعیین سرنوشتش است.

مالکی با تقدیر از ایفای نقش کمیساریای عالی و مستقل انتخابات، گفت: هر شهروند عراقی مرد یا زن، پیر یا جوان امروز انگشت خود را به جوهر انتخابات آغشته خواهد کرد و با این کار ضربه شدیدی به دشمنان روند سیاسی کشورش وارد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: انتخابات محلی که امروز در کشور برگزار می‌شود، این پیام را برای دشمنان کشور دارد که روند سیاسی عراق رو به جلو است و به عقب باز نخواهد گشت.

نخست‌وزیر عراق از گروه‌های سیاسی خواست که اختلافات خود را حل‌وفصل کنند و این پیام را برای جهانیان و منطقه ارسال کنند که عراق با دستان عراقی‌ها اداره می‌شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها