امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۱۲:۰۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162307
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۴۵
تعداد بازدید: 175
به گزارش پیروان مــوعــود؛  یک گروه نظارتی با تحقیق بر روی پرونده ای جنایات علیه مسلمانان، نسبت به افزایش چشمگیر این جنایات هشدار دادند. طبق ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛  یک گروه نظارتی با تحقیق بر روی پرونده ای جنایات علیه مسلمانان، نسبت به افزایش چشمگیر این جنایات هشدار دادند.

طبق گزارش این نهاد نظارتی، اذیت و آزار مسلمانان به خصوص زنان محجبه مسلمان در کشور های غربی، در سال ۲۰۱۵ میلادی نسبت به مقدار مشابه سال پیش از آن، شاهد افزایش ۳۲۶ درصدی بوده است.

«شهید مالک» یکی از اعضای برجسته این نهاد نظارتی در این باره اظهار داشت: آمارها حاکی از افزایش انفجارگونه جنایات علیه مسلمانان است. چه در فضای مجازی و چه در خیابان های شهر اینگونه اظهارات و رفتارهای توهین آمیز نسبت به مسلمانان افزایش داشته است.

در گزارش این نهاد آمده است: حدود ۱۰ در صد از اقدامات علیه مسلمانان، در مکان های آموزشی صورت گرفته است.

بنا به اظهاراتی که در گزارش این نهاد نظارتی آمده است، یکی از مهم ترین عوامل و فاکتور های افزایش اینگونه اقدامات مجرمانه، رسانه های اجتماعی است که اغلب در اختیار گروه های راست افراطی قرار دارند و آنان همانگونه که می خواهند به تخریب اسلام و مسلمانان و ترویج اسلام هراسی می پردازند.

در این گزارش تاکید شده است که زنان مسلمان اکنون در کم ترین سطح ایمنی در جامعه و فضاهای عمومی قرار دارند و زنان محجبه مسلمان و زنان مسلمانی که از نقاب و برقع استفاده می کنند، آسیب پذیرترین اقشار مسلمان در وقوع این حملات می باشند.

گفتنی است اطلاعات ارائه شده در این گزارش، از گزارشات ۱۵ مرکز پلیس در انگلیس، ملاقات و مصاحبه با قربانیان حملات تبعیض نژادی و دینی و جمع آوری اطلاعات گرو ههای حامی اسلام هراسی در این کشور، به دست آمده است.

منبع: ابنا

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار