امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162325
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۴۵
تعداد بازدید: 195
به گزارش «پیروان مــوعــود»، هادی محمدی در روزنامه جوان نوشت: وقتي مناسبت‌ها فرا مي‌رسند، پرداختن به ابعاد مختلف يك مسئله هم ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، هادی محمدی در روزنامه جوان نوشت: وقتي مناسبت‌ها فرا مي‌رسند، پرداختن به ابعاد مختلف يك مسئله هم رونق مي‌گيرد و بيش از قبل مورد بحث قرار مي‌گيرد. با ديدن روز قدس در خيابان‌هاي تهران و تمامي كشور و همه نقاط جهان كه پيوندي با مسئله فلسطين و بيت‌المقدس دارند، اين سؤال خودنمايي مي‌كند كه «اسرائيل تا چه زمان پابرجاست؟»
البته اين روزها، برخي دگرانديشان در داخل كشور هم با اين سؤال راهبردي ارتباط برقرار مي‌كنند تا شايد با پاك شدن يكي از صورت‌مسئله‌هايشان، راه براي چهار نعل رفتن به سمت غرب فراهم شود. البته مسئله ما اين نيست ولي اين جماعت زماني حيات پيدا كرده‌اند كه مثل طرفداران اتحاد شوروي در ايران و سينه‌چاكي توده‌‌‌اي‌ها و چريك‌هاي اقليت، در روزهاي پاياني عمر مدينه فاضله‌شان شانس همراهي با غرب پيدا كرده‌اند و بايد مثل توده‌اي‌ها پس از فروپاشي اتحاد شوروي، افسردگي بگيرند. امروز در مناسبات قدرت جهاني يا غربي، هر كس كه دنبال جهش‌هاي رؤيايي است دست به دامن صهيونيست‌ها يا صهيونيسم جهاني مي‌شود، حال آنكه اين رژيم در شرايط ويژه‌اي به سر مي‌برد و حاميان اصلي و سينه‌چاك صهيونيست‌ها در امريكا، وعده‌هاي كاملاً نااميدانه در مورد اسرائيل داده‌اند.
هيچ ترديدي نداريم كه اسرائيل بزرگ‌ترين انبارهاي سلاح يا پيشرفته‌ترين آنها را در اختيار دارد يا به اين انبارها وصل است. ترديدي نداريم كه شبكه سري صهيونيسم با شبكه‌هاي سري ماسوني و سرويس‌هاي اطلاعاتي غربي و حكومت‌هاي آنان، بخش مهمي از اقتصاد جهاني را در كنترل خود دارند و تكنولوژي پيشرفته جهاني در اختيار آنهاست. با اين حال دو عامل و فاكتور مهم نشان مي‌دهد كه رژيم صهيونيستي نمي‌تواند ادامه حيات داشته باشد و اين رژيم غاصب سرنوشتي قطعي در نابودي دارد. اولين عنصر و فاكتور تأكيدهاي كيسينجر در نشست ۱۰ روز قبل كنفرانس هرتسليا در مورد رژيم صهيونيستي است كه مطالب قبلي خود را تكرار كرد. وي گفت اگر چه براي اسرائيل فرصت‌هاي ائتلاف‌سازي با ارتجاع عرب وجود دارد ولي مجموعه‌اي از نگراني‌ها كه به محيط دروني اين رژيم، فلسطيني‌ها، معادلات منطقه‌اي و قدرت و توان محور مقاومت و معادلات جهاني و اوضاع كشورهاي غربي مربوط است، چشم‌انداز آينده اين رژيم را نامعلوم و تاريك نشان مي‌دهد.
عامل دوم، يك عنصر تجربه شده منطقه‌اي است و اسرائيل در كمتر از پنج سال، آن را بيش از سه بار تجربه كرده و آزموده است. ارتش ششم جهان از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ در لبنان و غزه، سه بار از مقاومت در ابعاد لبنان و غزه شكست خورده و قابليت بازدارندگي و اعمال اراده بر حريف را از دست داده است و امروز بايد تحت‌الحمايه مستقيم ناتو و غرب به حيات خود ادامه ‌دهد. از آنجا كه اين رژيم قادر نيست از ماهيت اوليه اشغالگري و خشونت و تروريسم خود فاصله بگيرد، بدون اينكه ديگران اراده كنند، درگير جنگ خواهد شد و تجربه گذشته با مقاومت نشان مي‌دهد براساس اعتراف دستگاه‌هاي امنيتي و نظامي اسرائيلي، آخرين جنگ خود را با محور مقاومت خواهد كرد، حتي اگر همه متغيرها در درون فلسطين اشغالي و در معادلات منطقه‌اي و جهاني هم آثار منفي براي رژيم صهيونيستي نداشته باشد، خوي اشغال و جنگ‌افروزي اين رژيم را به كام نابودي خواهد كشيد و آن روز بنا به گفته كيسينجر و تجربه مقاومت و ماهيت اسرائيل دور نيست.

آخرین اخبار
پربازدید ها