امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16236
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۳
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس و پژوهشگر تئاتر با این توضیح که بازار می‌تواند مخاطبان مختلفی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بهزاد صدیقی نمایشنامه‌نویس و پژوهشگر تئاتر با این توضیح که بازار می‌تواند مخاطبان مختلفی را به سوی خود جذب کند، گفت: مخاطبان تئاتر کودک و نوجوان در این بازار با گروه‌ها، فعالان و محصولات این شاخه تئاتری و همه افرادی که در این عرصه فعالیت دارند، آشنا خواهند شد.

وی ادامه داد: تئاتر کودک و نوجوان در بدنه تئاتر ایران سهم زیادی ندارد، این بازار حداقل تاثیری که می‌تواند بگذارد این است که مدیران فرهنگی و وزارتخانه‌های مرتبط با فرهنگ و هنر را با محصولات آنان و فعالان این عرصه آشنا کند.

این نمایشنامه‌نویس با این توضیح که بازار تئاتر کودک و نوجوان در تهران برگزار می‌شود و در استان‌های کشور به صورت فراگیر نیست، گفت: به طبع دانشجویان، دانشگاهیان و مخاطبان تهرانی امکان استفاده از بازار را دارند. امیدوارم در سال‌های آتی هم‌زمان با برگزاری بازار تئاتر کودک و نوجوان این بازار در مراکز استان‌ها نیز برپا شود تا همه نوع مخاطبان از آن بهره لازم را ببرند.

وی با بیان اینکه در بازار تولیدکنندگان و فعالان تئاتر کودک و نوجوان از هنرمندان و مراکز می‌توانند محصولات هنری خود را به نمایش و فروش بگذارند و آخرین دستاوردهای خلاقیت‌های نمایشی خود را در معرض دید قرار دهند، افزود: آشنایی تجربیات یکدیگر گروه‌های تئاتری و خالقان تئاتر کودک و نوجوان، آشنایی مدیران و مخاطبان تئاتر کودک و نوجوان از دستاوردهای هنرمندان و گروه‌های این نوع تئاتر کمترین بهره‌ای است که نصیب هر یک از شرکت‌کنندگان این بازار می‌شود. بازار تئاتر کودک و نوجوان راهی است برای رسیدن به تجربه‌ای نو و دستاوردهای جدید.

سردبیر فصل‌نامه «تجیر» با این توضیح که خوشبختانه با برگزاری سمینار و نشست‌های علمی و پژوهشی در روزهای برگزاری بازار، هنرمندان، گروه‌ها و مخاطبان تئاتر می‌توانند در جریان مباحث نظری و علمی جدید در این حوزه قرار گیرند، اظهار داشت: در واقع بازار بین تئاتر کودک با برگزاری سمینار و نشست‌های پژوهشی بعد علمی و نظری خود را تقویت می‌کند، در این سمینار و نشست‌ها مباحث پژوهشی و نظری تخصصی تئاتر کودک و نوجوان با موضوع‌های مختلف از منظرهای جدید مورد بررسی قرار می‌گیرد که تئاتر کودک و نوجوان در این بخش فقیر است و با برگزاری این نشست‌ها بخشی از نیازهای علمی و پژوهشی تئاتر کودک و نوجوان کشور تقویت خواهد شد.

بازار تئاتر کودک و نوجوان با شعار «امروز، کودکی را به تئاتر ببریم» از 8 تا 12 تیر ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها