امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162389
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۳۵
تعداد بازدید: 245
به گزارش پیروان مــوعــود،«راشد الراشد» معارض سرشناس بحرینی تاکید کرد که آل خلیفه با سلب تابیعت از یکی از نماد‌های ملت بحرین بعد از ...

به گزارش پیروان مــوعــود،«راشد الراشد» معارض سرشناس بحرینی تاکید کرد که آل خلیفه با سلب تابیعت از یکی از نماد‌های ملت بحرین بعد از هشدار قدرت‌های منطقه‌ای و دولت های بزرگ مثل آمریکا، انگلیس و آلمان، اقدامی بسیار خطرناک است.

سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم سقوط نظام را نزدیک می‌کند

راشد الراشد افزود که دیکتاتور بحرین با سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی و ارده ملت بحرین را به چالش کشید. این اقدام یکی از احمقانه‌ترین تصمیمات نظام بحرین بوده است که اوضاع بحرین را به سمت نامعلومی پیش می‌برد و سقوط نظام را نزدیک می‌کند. این اقدام آل خلیفه باعث این اعتصاب بزرگ در برابر خانه شیخ عیسی قاسم شده است. از دو هفته قبل ده‌ها هزار بحرینی شبانه روز در برابر منزل وی اعتصاب کرده‌اند و این پیامی واضح است مبنی بر اینکه ملت با اینگونه اقدامات  مخالف هستند.

طی 2 سال 300 نفر در بحرین سلب تابعیت شده‌اند

این معارض بحرینی گفت: مسئله خطرناک این است که نظام به سلب تابعیت معارضان عادت کرده است و بیش از 300 نفر در دو سال گذشته سلب تابعیت شده‌اند و نظام بحرین سلب تابعیت را به عنوان وسیله ای برای باج خواهی و فشار بر معارضان به کار می‌گیرد. نظام گمان می‌کند که با این شیوه می‌تواند به جنبش مردمی پایان دهد؛ ولی واقعیت این است که این اقدامات فاصله را بین مردم و نظام حاکم بر بحرین بیشتر می‌کند.

راشد الراشد در ادامه افزود که بعد از سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم بحرین به سمت دو سناریو حرکت خواهد کرد:

اول: شیخ عیسی قاسم به خواست خود به سمت فرودگاه برود و بحرین را  ترک کند.

دوم: نظام با استفاده از زور اقدام به بازداشت شیخ عیسی قاسم کند که برای اجرایی کردن آن نیروهای نظام باید از بین مردم رد شوند و یک کشتار خونین را انجام دهند.

شیخ عیسی قاسم سلب تابعیت خود را نخواهد پذیرفت

وی افزود که شیخ عیسی قاسم سلب تابیعت خود را نخواهد پذیرفت و از بحرین بیرون نخواهد رفت به این دلیل که این کشور را وطن آبا و اجدادی خود می‌داند. پس اگر نظام با استفاده از زور شیخ عیسی قاسم را بازداشت کند و با  اجبار او را به خارج بفرستد ما در برابر یک تحول خطرناک در صحنه بحرین خواهیم بود.

درخواست ملت بحرین برای رفتن به سمت صندوق‌های رای ادامه می‌یابد

راشد الراشد تاکید کرد: در صورت اعمال فشار برای اخراج شیخ عیسی قاسم تمام گزینه‌ها برای ملت بحرین مطرح خواهد بود کسی نمی تواند پیش بینی کند که چه اتفاقی رخ خواهد داد؛ ولی خون‌های زیادی پس از بازداشت شیخ عیسی قاسم ریخته خواهد شد. تصمیم راهبردی ملت بحرین تا به الان ادامه گزینه مسالمت آمیز خواهد بود و همچنان خواستار دموکراسی است و درخواست خود را برای رفتن به سمت صندوق‌های رای ادامه خواهد داد و نه به سمت لوله‌های تفنگ.

وی با اشاره به موضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در مورد شیخ عیسی قاسم گفت: جمهوری اسلامی ایران و در راس آن حضرت امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در مورد سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم و خطرات آن به بحرین  هشدار داده‌اند.

هزاران کفن پوش آماده هستند تا با جان خود از شیخ عیسی قاسم دفاع کنند

الراشد با اشاره به اینکه شیخ عیسی قاسم سلب تابعیت خود را نمی‌پذیرد و رفتن از بحرین را رد می‌کند افزود: هزاران نفر در برابر منزل او تحصن کرده‌اند و آماده هستند تا با جان خود از شیخ عیسی قاسم دفاع کنند. مردم کفن پوشیده‌اند تا از شیخ عیسی قاسم در برابر نظام دفاع کنند و اینگونه اقدامات بحرین این کشور را به شرایطی متفاوت از قبل در سطح داخلی، منطقه‌ای و بین المللی روبرو خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه عربستان به علت شکست‌های مکرر در عراق، یمن، سوریه و لبنان در پایین‌ترین سطح روحیه خود قرار دارد گفت: در بحرین یک اراده مردمی وجود دارد که نه آل خلیفه و نه آل سعود و نه امریکا که حامی این دو نظام است نمی توانند با آن مقابله کنند.
 

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها