امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162397
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 214
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه دیلی میل روز دوشنبه در گزارشی در این مورد نوشت: انتظار می رفت در مراسم نماز عید فطر در بندر 'ساوت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه دیلی میل روز دوشنبه در گزارشی در این مورد نوشت: انتظار می رفت در مراسم نماز عید فطر در بندر 'ساوت همپتون'، که قرار بود در 'ایست پارک 'این شهر برگزار شود، دست کم دو هزار نفر شرکت کنند.
به نوشته این روزنامه، تصمیم برای لغو مراسم یاد شده در حالی صورت می گیرد که گروه موسوم به «پای اند مش اسکواد» که خود را «عاشق بریتانیا به سبک قدیم» معرفی می کند به همراه شماری دیگری از گروه های افراطی دست راستی اعلام کرده بودند که از امروز (دوشنبه ) تظاهراتی را در دفاع از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در شهر ساوت همپتون برگزار خواهند کرد.

آنها در شبکه های اجتماعی شان از مردم شهر «ساوت همپتون» دعوت کرده بودند تا ضمن شرکت در این راهپیمایی، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و ختم ورود مهاجران به انگلیس را جشن بگیرند.
به نوشته روزنامه دیلی میل، پلیس انگلیس گفته در جریان برگزاری تظاهرات یاد شده است و برای جلوگیری از بروز خشونت و تنش، تدابیر امنیتی را لحاظ خواهد کرد.

روزنامه دیلی میل با اشاره به اینکه برگزاری تظاهرات یاد شده سبب شد تا یکی از بزرگترین مراسم های سالانه عید فطر در ساوت همپتون لغو شود، به نقل از «شر ستار» رئیس موسسه آکادمی فرهنگی بنگلادش و از برگزار کنندگان اصلی مراسم عید فطر نوشت: ما با توجه به شرایط سیاسی، جو نا آرام ناشی از برگزیت و افزایش فعایت های نژادپرستانه در سطح شهر و کل کشور تصمیم گرفتیم که این به نفع جامعه مسلمانان است که مراسم نماز عید فطر را امسال لغو کنیم.
این روزنامه انگلیسی به نقل از ستار افزود: ما امیدوار هستیم تا ماه سپتامبر اوضاع آرام شود و زندگی به روال عادی بازگردد تا ما بتوانیم فعالیت هایمان را بدون ایجاد مزاحمت ادامه دهیم.

در همین حال، آکادمی فرهنگی مسلمانان بنگلادشی بریتانیا اعلام کرده است : با وجود لغو نماز عید فطر در پارک ساوت‌همپتون، نماز عید همچنان در مساجد محلی برگزار می‌شود و تغییری در برنامه نماز جماعت عید قربان نیز داده نشده است.
در همین حال سخنگوی سازمان دیده‌بان اسلام‌هراسی بریتانیا اعلام کرد: بسیار نگران‌کننده است که گروهی نتوانند مهم‌ترین مناسبت دینی خود را جشن بگیرند و این نشان‌دهنده آن است که ما باید با گسترش افراط‌گرایی در کشور مقابله کنیم.

براساس گزارش های منتشر شده به احتمال قوی روز چهارشنبه در انگلیس روز اول ماه شوال و عید سعید فطر خواهد بود.
تازه ترین گزارش پلیس انگلیس حاکی از افزایش شدید جرایم ناشی از تنفر علیه مهاجران و اقلیت های مذهبی از جمله مسلمانان در این کشور، از بعد رای شوک آور انگلیسی ها به برگزیت در 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) است.
براساس گزارش پلیس انگلیس اقدامات بیگانه ستیزانه از جمله حملات فیزیکی پس از همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پنج برابر شده است و مسلمانان و مهاجران شرق اروپا از جمله لهستانی ها هدف اصلی آن بوده اند.

شورای مسلمانان بریتانیا و کمیسیون حقوق بشر اسلامی در بیانیه‌هایی جداگانه افزایش فضای تنفر و اسلامی هراسی در انگلیس را محکوم کرده‌اند.
هواداران ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا برخی از حامیان برگزیت از جمله نایجل فاراژ رهبر حزب ضد اروپایی و ضد مهاجر یوکیپ را متهم می کنند که با دامن زدن به موضوع مهاجرت در کانون تبلیغات خود برای همه‌پرسی 23 ژوئن، به احساسات نژاد پرستانه و بیگانه سیتزانه دامن زدند.
در همه‌پرسی روز پنجشنبه گذشته 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) 51.9 درصد مردم به خروج از اتحادیه اروپا و 48.1درصد آنها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
براساس آمارهای منتشر شده شمار مسلمانان درانگلیس نزدیک به سه میلیون نفر است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار