امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162417
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۴۸
تعداد بازدید: 408
به گزارش «پیروان مــوعــود»، علمای بحرین در بیانیه ای اعلام کردند: "شیعیان بخش جدانشدنی بحرین هستند و پایمال کردن حقوق آنها انسجام ملی را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، علمای بحرین در بیانیه ای اعلام کردند: "شیعیان بخش جدانشدنی بحرین هستند و پایمال کردن حقوق آنها انسجام ملی را به هم می زند.
علمای بحرین نظام آل خلیفه را به طفره رفتن از حل بحران بحرین متهم و خاطرنشان کردند: حل بحران کشور در دست نظام حاکم است ولی کوتاهی می کند اما باید بداند که هر گونه توهین به آیت الله شیخ عیسی قاسم توهین به همه شیعیان محسوب می شود.

علمای بحرین در این بیانیه به ۵ مساله مهم به شرح ذیل پرداختند :
۱ – شیعیان بخش جدانشدنی از آب و خاک بحرین هستند و پایمال کردن حقوق مدنی و مذهبی آنها و توهین به رهبران دینی شان برخورد غیرقانونی با پیروان مذاهب محسوب می شود و انسجام ملی را به خطر می اندازد و کشور را وارد مرحله ناخوشایندی می کند.
۲ – فرضیه خُمس یک وظیفه شرعی است که شرایط و جزئیات آن در کتب فقهی اهل بیت علیهم السلام بیان شده است و هیچ نهاد دولتی نباید در این امر مداخله کند.

۳ – توهین و تعرض به آیت الله شیخ عیسی قاسم توهین و تعرض به همه شیعیان محسوب می شود و شیعیان هیچ گونه توهین به ایشان را برنمی تابند و ملت و علمای بحرین از ایشان حتی به قیمت جانشان حمایت خواهند کرد.
۴ – محاصره منطقه الدراز (محل سکونت آیت الله شیخ عیسی قاسم) مجازات جمعی مردم است مردمی که هیچ گناهی بجز بیان نظرات و اعلام خواسته ها و مطالبات خود مرتکب نشده اند.

۵ – نظام حاکم در اقدامی جنون آمیز تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو کرد و به خوبی می داند که چگونه به پیامدهای ناشی از این اقدام خود پایان دهد. نظام حاکم باید از هر گونه توهین و تعرض به شیعیان و رهبران آنها خودداری و منطقی و عاقلانه رفتار کند و مذاکرات را به عنوان روش حل بحران های سیاسی و حقوقی کشور درپیش بگیرد.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها