امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16247
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۷
تعداد بازدید: 74
حجت‌الاسلام محمد علی اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران در مدت برپایی جشن‌های نیمه شعبان برگزاری ...

حجت‌الاسلام محمد علی اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران در مدت برپایی جشن‌های نیمه شعبان برگزاری برنامه‌های فرهنگی مذهبی با محوریت نوجوانان را در دستور کار خود قرار داده است اظهار داشت: در ایام جشن‌های میلاد حضرت مهدی(عج) برنامه‌های متنوع فرهنگی  مذهبی کانون فرهنگی هنری مفتاح با حضور چشمگیر و فعال روحانیون مبلغ و مبلغه برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.

وی با تشریح فعالیت‌های این کانون فرهنگی هنری افزود: در ایام نیمه شعبان به مدت سه روز طرح حضور 100 روحانی مبلغ توانمند عرصه دانش آموزی به منظور برپایی کارگاه‌های نوجوانی در کنار درب شماره یک، برپایی نمایشگاه ویژه خواهران مبلغ با محوریت نوجوانان در شبستان غربی، انجام تبلیغ چهره به چهره و میزهای مشاوره توسط 40 طلبه در فضای مسجد از فعالیت‌های کانون فرهنگی هنری مفتاح است.

مسئول کانون مفتاح مسجد مقدس جمکران افزود: نقالی، مرثیه خوانی، پرده خوانی در چهار نقطه مسجد با موضوع «مهدویت، کودک و نوجوان»، «مسجد مقدس جمکران»، «منجی عالم بشریت(عج)»، «امام زمان(عج)»، همچنین حضور هشت طلبه کارشناس در کنار درب‌های ورودی با عنوان «راویان حریم» که عهده دار معرفی مسجد مقدس جمکران، آداب و تاریخچه آن هستند از جمله دیگر برنامه‌های این کانون است.
 حجت الاسلام اخوان با بیان اینکه در طی این سه روز (جشن‌های نیمه شعبان) 75خادم روحانی به صورت 24 ساعته و در سه شیفت پاسخگوی سئوالات نمازگزاران و میهمانان مسجد مقدس جمکران هستند اظهار داشت: برپایی نمایشگاه مهدوی با هدف نمایش آثار و فعالیت‌های فرهنگی کانون مفتاح در بلوار پیامبر اعظم(ص) از برنامه‌های دیگر کانون در این ایام است.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود اشاره به برنامه‌های نوروزی این کانون کرد و گفت: در ایام نوروز چند طرح آزمایشی از جمله گفت‌وگوی نوجوان، راویان حریم، زائران محراب با موفقیت انجام شد.
وی افزود: همچنین برنامه‌های نوروزی کانون مفتاح منجر به انعقاد دو تفاهم نامه میان مسجد و آموزش و پرورش استان یزد و قم شد که پیرو آن بیش از 800 دانش آموز طی چند روز اسکان در مسجد از کارگاه‌های فرهنگی و مذهبی با محوریت امام زمان(عج) بهره بردند.

انتهای پیام/78009/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها