امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162523
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۳:۱۶
تعداد بازدید: 190
به گزارش پیروان مــوعــود؛ منابع امنیتی اعلام کردند که بر اثر حملات هوایی جنگنده های ارتش ترکیه به مواضع پ ک ک در شمال عراق و جنوب شرق ترکیه، حداقل ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ منابع امنیتی اعلام کردند که بر اثر حملات هوایی جنگنده های ارتش ترکیه به مواضع پ ک ک در شمال عراق و جنوب شرق ترکیه، حداقل 12 نفر کشته شدند.

منابع امنیتی تاکید کردند که 8 موضع شبه نظامیان پ ک ک در جنوب شرق ترکیه در منطقه سمدینلی هدف قرار گرفته و جنگنده های ارتش ترکیه 7 موضع پ ک ک در شمال عراق را نیز بمباران کرده اند.

پس از آنکه هواپیماهای بدون سرنشین اطلاعات لازم را جمع آوری کردند، هواپیماهای جنگنده ارتش ترکیه پناهگاه های پ ک ک را در شمال عراق و جنوب شرق ترکیه بمباران کردند.

عملیات ارتش ترکیه در مناطق جنوب شرقی این کشور طی ماه های گذشته ادامه داشته و در این مدت تعداد زیادی از ماموران امنیتی، شبه نظامیان پ ک ک و غیر نظامیان کشته شده اند.

ترکیه ، حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک را یک سازمان تروریستی می داند.

حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک در 31 سال گذشته برای استقلال و خودمختاری از ترکیه با نیروهای امنیتی و ارتش این کشور در جنگ هستند.

مناطق کُردنشین ترکیه در ماه‌های اخیر صحنه ناآرامی بوده است؛ در پی لغو آتش‌بس شکننده دو ساله میان ارتش ترکیه و شبه نظامیان کُرد، درگیری‌ها در این مناطق شدت گرفته است.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار
پربازدید ها