امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162534
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۵
تعداد بازدید: 187
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه سامانه های هشدار زودهنگام قحطی (فیوزنت) روز جمعه اعلام کرد که در حدود سه میلیون نفر در مناطق شمال شرقی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه سامانه های هشدار زودهنگام قحطی (فیوزنت) روز جمعه اعلام کرد که در حدود سه میلیون نفر در مناطق شمال شرقی نیجریه به عنوان جوامعی که نیازمند کمک فوری موادغذایی و دیگر کمک های بشردوستانه هستند، شناسایی شده اند، اما شرایط ممکن است وخیم تر از برآوردهای صورت گرفته باشد.

بروس آیزیکسان عضو این مرکز که وابسته به آژانس توسعه بین المللی آمریکا است، اعلام کرد: ما نگران مناطق کوچکی هستیم که در آن ها وضعیت ممکن است به مراتب بدتر از این باشد.
وی با اشاره به دشواری تعیین شدت گرسنگی به دلیل دور از دسترس بودن این مناطق و نبود داده های کافی، افزود: ممکن است در برخی از مناطق دورافتاده و آسیب دیده، قحطی رخ دهد.
رویترز افزود: حمله های ارتش نیجریه به بوکوحرام در سال میلادی گذشته باعث شد که بخش های زیادی از مناطق تحت اشغال این گروه در شمال نیجریه آزاد شود، اما بوکوحرام از آن زمان با بمب گذاری های انتحاری و هدف قرار دادن غیرنظامیان بر فعالیت های تروریستی خود افزوده است.

بر اساس اعلام دولت نیجریه، این خشونت ها که تاکنون به قیمت هزاران نفر و آوارگی میلیون ها نفر در نیجریه، چاد، نیجر و کامرون تمام شده، ناامنی غذایی و سوء تغذیه حاد را در مناطق شمال شرقی نیجریه به همراه داشته است.
فیوزنت افزود: به دلیل نبود دسترسی به برخی مناطق، اختلال در بازار و کشاورزی، و افزایش قیمت های ناشی از کاهش ارزش نایرا (پول رسمی نیجریه)، مردم برای به دست آوردن غذا با مشکل مواجه هستند.

سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) اعلام کرد: حتی اگر در این مناطق قحطی کامل رخ نداده باشد، باز هم در وخیم بودن اوضاع تردیدی نیست.
بر اساس اعلام این نهاد، مردم در وضعیتی هستند که بازگرداندن آن به حالت قبلی، به لحاظ کاهش سرزندگی و تغذیه بسیار دشوار است.
صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) هفته گذشته هشدار داد که دهها هزار کودک در شمال شرقی نیجریه در صورت مداوا نشدن، امسال بر اثر سوء تغذیه خواهند مرد.

برنامه جهانی غذا در ماه مه اعلام کرد که با هدف مقابله با خطر قحطی و در آستانه فصل خشک سال، به بیش از 400 هزار نفر کمک غذایی ارسال خواهد کرد.
بوکوحرام که خونریزترین گروه تروریستی جهان محسوب می شود، در سال 2009 فعالیت های خود را آغاز کرد. این گروه با داعش بیعیت کرده است و خود را ولایت غرب آفریقا معرفی می کند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها