امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162536
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۲۵
تعداد بازدید: 181
به گزارش «پیروان مــوعــود»، خطبای جمعه لبنان انفجارات اخیر عراق را محور سخنان خود قرار دادند و تاکید کردند به جای شانه خالی کردن از بار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، خطبای جمعه لبنان انفجارات اخیر عراق را محور سخنان خود قرار دادند و تاکید کردند به جای شانه خالی کردن از بار مسؤولیت و بهانه آوردن،‌ اعراب و مسلمانان باید تمام توان خود را برای خروج از این گرداب خون به کار گیرند.

شیخ حبلی: این برهه زمانی ، نیازمند عمل به مسؤولیت هاست تا با تهدید تروریسم مبارزه شود.

شیخ صهیب حبلی روحانی اهل سنت اشاره کرد: عید فطر امسال در میان دریای خونی که تروریست های داعش با حملات خود به راه انداختند، راه حلی است برای امت عربی و اسلامی. وی حملات تروریستی انفجارات اخیر استان صلاح الدین و منطقه "الکراده" عراق را محکوم کرد و تاکید کرد: تروریسم هیچ حد و مرزی برای خونریزی خود، به ویژه بعد از هدف قرار دادن مسجد النبی در هجومی انتحاری، قائل نیست. وی این سؤال را مطرح کرد که کدام اسلام و کدام پیامبری این گروه را که از تمامی حد و مرز ها تجاوز کردند و وحشی گری به انداختند را یاری می کند.

شیخ حبلی در خطبه نماز جمعه در مسجد ابراهیم دستاورد جدید امنیتی اطلاعات ارتش لبنان در شهر صیدا که یکی از خطرناکترین افراد تحت تعقیب را در اردوگاه "المیه ومیه" دستگیر کردند را ستود. این فرد در صدد آماده شدن برای ترتیب دادن یک عملیات امنیتی بود. وی تاکید کرد: این برهه زمانی از همه می خواهد تا برای مبارزه با تهدید تروریسم تکفیری به مسؤولیت خود عمل کنند.

 آیت الله نابلسی: مقاومت لبنان را در آشوب فتنه گری و شیاطین تروریسم حمایت کرد.

آیت الله عفیف النابلسی در خطبه نماز جمعه که در مجتمع حضرت زهرا سلام الله علیها در شهر صیدا ایراد گردید، گفت: بیشتر کشورهای اسلامی با گسترش پدیده تکفیر و تروریسم در جامعه ما در حالتی از تهدید و خطر واقعی زندگی می کنند و به خاطر بی توجهی به اسباب و انگیزه هایی است که هزاران افراطی را به جنگ در جبهه سازمان های تروریستی درسوریه و عراق و یمن و لیبی کشاند.

وی تصریح کرد: عدم آگاهی از این پدیده و کوتاهی در عمل به مسؤولیت باعث شد جهاناستلام در بدترین مرحله از تاریخش زندگی کند و جوامع اسلامی کاملا تقسیم شود. هم چنین به خاطر این است که مسؤولین به این فکر نبودند که درمان و راه حل ریشه کنی برای اینگونه افکار افراطی و رفتارهای خشونت آمیز که این سیاهی ها را به بار آورد و تاریکی و گمراهی را اینگونه گسترش داد، بیابند.

سید فضل الله: لبنان باید از تنش هایی که از اختلافات دیدگاه ها بوجود می آید دور باشد.

سید علی فضل الله در خطبه نماز جمعه از مردم خواست تا در کارها و تصمیمات و داوری های خود بازنگری کنند و به خانواده، دوستان و یاوران خود بنگریم چراکه به زودی ما اینان را رها خواهیم کرد و با اعمال خود این دنیا را ترک می کنیم. ما باید هوشیارانه سخن بگوییم و به رفتار خود دقت کنیم و نسبت به مسؤولیت های خود آگاهی داشته باشیم، در اینصورت همانطور خواهیم بود که خداوند می خواهد.

حجت الاسلام فضل الله در مسجد امامین حسنین (ع) در محله "حریک" بر منبر سخنرانی اشاره کرد: ما در  برابر این جنایت های هولناکی که همه را بویژه مردم عراق را هدف قرار داده است، درست و اخلاقی نبود که بهانه بیاوریم تا از زیر بار مسؤولیتمان در قبال مبارزه با اعمال تروریستی فرار کنیم، بلکه باید اعراب و مسلمانان تمام تلاش خود را بکار بگیرند و تمام توان سیاسی و امنیتی خود را بسیج کنند تا از این گرداب خونین خارج شود.

وی تاکید کرد: ما خواهیم که لبنان از تنش ها و تعصبات و حساسیت هایی که در پی اختلاف دیدگاه بوجود می آید دور باشد. لبنانی ها همچنان منتظر دستاوردهای جنبش های سیاسی هستند و امیددارند که در به حرکت درآوردن چرخ سیاست مشارکت کنند تا با چالش های داخلی و خارجی مقابله کنند.

آیت الله قبلان: تسریع در انتخابات ریاست جمهوری مورد قبول همگی است.

آیت الله عبد الامیر قبلان نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در خطبه نماز جمعه اشاره کرد: لبنان امروز بیش از هر وقت دیگر نیازمند پایبندی به معادله ارتش – ملت – مقاومت و تقویت آن با همکاری و هماهنگی بین لبنان و سوریه در مقابله با حملات تروریستی علیه دو کشور برادر است. به همین خاطر از مردم لبنان می خواهیم تا با تمام توان از ارتش حمایت کنند تا ضامن حفظ امنیت و استقرار لبنان باشد.

وی تاکید کرد: لبنان امروز از سوی تروریست های تکفیری و صهیونیستی مورد تهدید است و ما از مردم لبنان می خواهیم تا از تهدیدات پیش روی کشور آگاه باشند و وحدت ملی و زندگی مشترک را حفظ نمایند و با هم همکاری کنند تا به تحقق توافق سیاسی بحران ها را حل وفصل نمایند.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها