امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162582
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 240
به گزارش پیروان موعود، تحصن مردمی در اعتراض به تصمیم رژیم آل خلیفه برای لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین برای هجدهمین روز ...

به گزارش پیروان موعود، تحصن مردمی در اعتراض به تصمیم رژیم آل خلیفه برای لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین برای هجدهمین روز متوالی در برابر منزل این روحانی برجسته بحرینی در منطقه الدراز در غرب منامه، ادامه یافت.
هم زمان با تداوم تحصن مردم در برابر منزل آیت الله عیسی قاسم، جنبش حق و ائتلاف جوانان انقلاب چهاردهم فوریه در بحرین از مردم خواسته‌اند تا در تظاهراتی که امروز جمعه در اعتراض به برخوردهای مذهبی در کشور برگزار می‌شود حضور یابند.
مردم بحرین به مدت هجده روز است که با تحصن در برابر منزل آیت الله عیسی قاسم، پایداری خود را نشان داده‌اند. حاضران در این تحصن، که انقلاب خود را این بار از مقابل منزل این مرجع دینی پیگیری می‌کنند، تصمیم گرفته‌اند تا زمانی که رژیم از تصمیم ظالمانه خود در لغو تابعیت آیت الله عیسی قاسم عقب نشینی نکرده است به تحصن ادامه دهند. تحصن کنندگان همچنین نظام سیاسی را به اتخاذ سیاست‌های مذهبی در کشور متهم می‌کنند.
بازداشت شدگان در زندان‌های رژیم آل خلیفه، در شعارهای مردمی که در تحصن حاضر هستند فراموش نشده‌اند.
شهروندان بحرینی با هدف گرامیداشت یاد بیش از ۱۷۰ شهید انقلاب، بار دیگر بر تداوم حرکت انقلابی تا قصاص از عوامل ریخته شدن خون مردم در کشور، تاکید کردند.
«عادل المرزوق» فعال حقوقی در بحرین، که در تجمعی با هدف یادبود شهدا سخن می‌گفت، تصریح کرد: در اینجا جمع شده‌ایم تا به شهدا اعلام کنیم پیگیر حقوقشان و حقوق مردم کشور هستیم، این مردم پنج سال است که همچنان پیگیر حقوق از دست رفته خود هستند و از خدا می‌خواهیم حقوقشان، که در قوانین بین المللی نیز به آن تصریح شده است، به آنان داده شود.
ائتلاف جوانان انقلاب چهاردهم فوریه معتقد است، بیش از دو هفته حضور مردم در تجمعات اعتراضی توانسته است محاصره و محدودیت‌های امنیتی را کاهش دهد که این دستاورد مدیون جایگاه آیت الله عیسی قاسم است.
 این ائتلاف تاکید کرد تلاش رژیم آل خلیفه برای ناامید کردن مردم ناکام بوده است، این ائتلاف هدف از حرکت‌های آینده را حمایت از شخصیت‌های دینی، مساجد و مقدسات در برابر اقداماتی دانست که رژیم آل خلیفه با هدف هتک حرمت در پیش خواهد گرفت.

آخرین اخبار
پربازدید ها