امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162639
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۲۳
تعداد بازدید: 254
به گزارش «پیروان مــوعــود»، معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اهمیت حل مسئله انتخاب رئیس جمهور در این کشور درباره نقش منفی ریاض ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اهمیت حل مسئله انتخاب رئیس جمهور در این کشور درباره نقش منفی ریاض در این پرونده تأکید کرد که سعودی‌ها در این زمینه ایجاد مشکل می‌کنند و راه حل ریاست جمهوری لبنان نزد عربستان است.به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان بار دیگر از مشکل تراشی عربستان سعودی بر سر راه انتخاب رئیس جمهوری در بیروت انتقاد کرد.
شیخ قاسم درباره مسئله انتخاب رئیس جمهور در این کشور گفت: همه مسئولان و رهبران طیفهای سیاسی لبنان خواهان انتخاب رئیس جمهور هستند؛ زیرا [با انتخاب رئیس جمهور] نظم عمومی، فعالیت نهادها و رسیدگی به مسائل مردم زمینه ای برای فعالیت و رشد پیدا می‌کند.
وی درباره اینکه چرا انتخاب رئیس جمهور در لبنان با مشکل مواجه شده است، اظهار داشت: زیرا ویژگیهای رئیس جمهور از دید گروهها و گرایشات آنان متفاوت است. زیرا طرفهای منطقه‌ای و بین المللی شروط خود را تحمیل می‌کنند و گزینه‌ای را که مناسب نمی‌دانند وتو می‌کنند.
وبگاه خبری «النشره» لبنان به نقل از قاسم گزارش داد که  مردم لبنان اگر خواهان راه حل هستند باید این مشکل (گرایشات گروههای مختلف) را حل کنند.
معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه در واقع گرایشات مهمترین مشکل در لبنان نیست، تأکید کرد: مشکل اصلی مداخله خارجی است. ما باید به وضوح آن را بررسی کنیم. طی دو سال گذشته نیز مشخص شد، عربستان تنها طرفی است که سد راه این مسئله می‌شود و گزینه خود را مشروط می‌کند.
قاسم ضمن انتقاد از وتوی عربستان و ممانعت از انجام توافق برای انتخاب رئیس جمهور در لبنان، در پایان تصریح کرد: راه حل را نزد عربستان جست‌وجو کنید. اگر موافقت کند، انتخابات فردا برگزار می‌شود. اگر موافقت نکند بحران طولانی خواد بود. این مسئله را نه اظهارات، نه توجیهات، نه سفرهای خارجی و نه اتهامات حل نمی‌کند. کوتاه سخن اینکه راه حل ریاست جمهوری نزد عربستان است».

آخرین اخبار
پربازدید ها