امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162644
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۰:۵۴
تعداد بازدید: 309
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اردن و فلسطین پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ارائه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اردن و فلسطین پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ارائه داده‌اند که در آن ارتباط یهودیان با مسجدالاقصی انکار شده و اسرائیل به توهین به مقدسات اسلامی متهم شده است.

قرار است، پیش‌نویس این قطعنامه در کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو که دارای ۲۱ عضو است، مطرح شود.
 
در همین راستا، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و سفارتخانه‌های این رژیم در کشورهای مختلف جهان، تلاش گسترده‌ای برای به شکست‌کشاندن پیش‌نویس این قطعنامه از طریق اعمال فشار بر کشورهای عضو کمیته مذکور آغاز کرده‌اند.

این قطعنامه در صورت تصویب چالش‌های جدی برای اسرائیل به دنبال خواهد داشت، چرا که بر آن تأکید شده که حرم قدسی و مسجدالاقصی باید به وضعیت تاریخی قبل از جنگ ۱۹۶۷ میلادی برگردند.

سازمان علمی فرهنگی وتربیتی سازمان ملل (یونسکو)، اواخر فروردین‌ماه سال جاری نیز با صدور قطعنامه‌ای درخواست رژیم صهیونیستی برای تغییر نام مسجدالاقصی به «جبل الهیکل» را رد کرد و مسجدالاقصی را صرفا یک مکان مقدس برای محل عبادت مسلمانان دانست.

در این قطعنامه یونسکو، اسرائیل به عنوان «قدرتی اشغالگر» معرفی شد و برای مسجدالاقصی و دیوار بُراق از اصطلاح عربی آنها استفاده شده است.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها