امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162655
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۲۰
تعداد بازدید: 263
به گزارش پیروان موعود، سازمان دیده بان حقوق بشر خواستار تحقیق مستقل درباره بمباران ائتلاف تحت فرماندهی عربستان در یمن شد که مناطق اقتصادی غیرنظامی را ...

به گزارش پیروان موعود، سازمان دیده بان حقوق بشر خواستار تحقیق مستقل درباره بمباران ائتلاف تحت فرماندهی عربستان در یمن شد که مناطق اقتصادی غیرنظامی را هدف قرار داده است.
این سازمان تاکید کرد که برخی از این بمباران ها "جنایت جنگی" بوده است.
سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش خود 17 حمله هوایی ائتلاف به 13 منطقه اقتصادی غیرنظامی از جمله کارخانه ها و انبارهای تجاری و یک مزرعه و دو نیروگاه برق را رصد و آن را غیرقانونی دانست که در این حملات 130 غیرنظامی جان خود را از دست داده و 171 نفر دیگر زخمی شده اند.
این سازمان افزود: در نبود تحقیقات معتبر و بی طرفانه ر یمن، عربستان وسایر اعضا ائتلاف باید با اجرای تحقیقات بین المللی و مستقل درباره این بمبارانها و نظایر آن موافقت کنند.
سازمان دیده بان حقوق بشر "نگرانی های جدی" خود را قبال عواقب این حملات هوایی بر اقتصاد یمن ابراز داشت.
در گزارش این سازمان آمده است: حملات به کارخانه ها و تاسیسات اقتصادی غیرنظامی دیگر یمن این نگرانی های جدی را ایجاد می کند که ائتلاف تحت فرماندهی سعودی به طور عمدی درصدد وارد کردن بیشترین خسارت به توانمندی تولیدی یمن است.
این سازمان همچنین خواهان "تعلیق عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل تا توقف حملات هوایی غیرقانونی یا توافق برای اجرای تحقیقات براساس معیارهای بین المللی یا تحقیقات بین المللی مستقل" شد.
سازمان عفو بین الملل و سازمان دیده بان حقوق بشر اواخر ماه ژوئن گذشته خواهان اخراج عربستان از شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند و تاکید کردند که عربستان از این شورا برای مانع تراشی در مسیر اجرای عدالت درخصوص جنایت های جنگی احتمالی در یمن سوء استفاده می کند.
تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/٦٥٤

آخرین اخبار
پربازدید ها