امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162700
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۲۸
تعداد بازدید: 266
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عباس الموسوی در گفتگو با این شبکه تلویزیونی در بیروت درباره راهبرد آمریکا در تعامل با گروه تکفیری صهیونیستی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عباس الموسوی در گفتگو با این شبکه تلویزیونی در بیروت درباره راهبرد آمریکا در تعامل با گروه تکفیری صهیونیستی داعش در عراق گفت: همچنان بر این باورم که گروه تکفیری صهیونیستی داعش بر اساس منافع آمریکا و سازمان های اطلاعاتی این منطقه به حرکت در می آید. وی افزود: انفجارهای استانبول در واکنش به نزدیک شدن روسیه و ترکیه به وقوع پیوست.
وی افزود: شکی در این نیست که اقدامات داعش در منطقه با هدایت عربستان سعودی صورت می گیرد. انفجارهایی که هفته گذشته در این کشور به وقوع پیوست به این هدف صورت گرفت تا عربستان خود را قربانی داعش نشان دهد. چگونه در عملیات داعش در عراق، صدها نفر کشته می شوند ولی در عملیات همین گروه در عربستان یک نفر کشته می شود. داعش ساخته و پرداخته عربستان سعودی است و مطبوعات غربی به این مسئله اشاره می کنند و هیلاری کلینتون نیز به این مسئله اشاره کرده است. اقدامات داعش در ماه مبارک رمضان بر این مسئله تاکید دارد که نمی توان این گروه تروریستی را از بین برد.
وی در پاسخ به این پرسش که برخی از گروه های عراقی به دنبال ایجاد اقلیم خود هستند، گفت: در درجه نخست باید داعش را در عراق نابود کنیم و سخن گفتن از ایجاد اقلیم در کشور در این زمان نادرست است. وی همچنین افزود: در صورتی که دولت مرکزی عراق اختیار صادرات نفت و گاز را داشته باشد مشکل اقلیم بندی حل خواهد شد. در سی سال گذشته نقشه اداری استان های عراق بارها تغییر کرده است و شهرها و مناطق مختلف به استان های مختلف واگذار شده و درگیری هایی را ایجاد کرده است. توافق درباره نقشه جدید استانها می تواند به مسئله اقلیم بندی ها پایان دهد.

آخرین اخبار
پربازدید ها