امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162721
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۴۷
تعداد بازدید: 269
به گزارش «پیروان مــوعــود»، فهما محمد نوجوان 19 ساله مسلمان با ثبت رکوردی در انگلستان یکی از جوان‌ترین کسانی است که به خاطر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، فهما محمد نوجوان 19 ساله مسلمان با ثبت رکوردی در انگلستان یکی از جوان‌ترین کسانی است که به خاطر فعالیت‌های مدنی حقوق دختران، موفق به دریافت درجه دکترا از دانشگاه بریستول شده است.

این دانش آموز سابق آکادمی سیتی، در ماه دسامبر تحصیلات خود را در زمینه علوم پزشکی در دانشکده لندن آغاز می‌کند. این دختر مسلمان شهرت خود را زمانی بدست آورد که 5 سال پیش و در سن 14 سالگی کمپینی مبارزاتی برای مقابله با خشونت‌ها علیه دختران از جمله ختنه غیرقانونی آن‌ها در بریتانیا راه اندازی کرد و 2 سال بعد نیز در مبارزات کمپینی خود برای دفاع از حقوق دختران به ملاقات با بان کی مون دبیرکل سازمان ملل رفت.

او همچنین دادخواستی تنظیم کرده و نامه‌ای به مایکل گوو، وزیر آموزش و پرورش بریتانیا نوشت و از او خواست تا از دختران محافظت کند.

فهما محمد در این باره می‌گوید: من همیشه راجع به امور خیریه و کارهایی که انجام شده بود می‌شنیدم، اما هرگز خبر نداشتم که چنین خشونتی علیه دختران اصلا وجود دارد. شوک و حیرت من زمانی بیشتر شد که متوجه شدم این عمل هولناک در بریستول و در بریتانیا انجام می‌شود. مردم با این موضوع مانند یک تابو برخورد می‌کردند و کسی حاضر به صحبت در این باره نبود. همان زمان بود که فهمیدم می‌خواهم وارد امور خیریه شوم، و با وجود اینکه در آغاز خجالتی و کم حرف بودم اما با گذشت زمان پیشرفت کردم. مدام به دختران بی‌گناهی فکر می‌کردم که قربانی این خشونت شده بودند و همین انگیزه من برای کمک کردن به آن‌ها بود.

جمعه این هفته در مراسمی ویژه دکترای افتخاری دانشگاه بریستول به فهما اهداء خواهد شد.

فهما در این باره نیز گفت: من کمی نگران هستم اما خوشحالم که خانواده و دوستانم در آنجا حضور دارند. هیجان زده هستم ولی بی‌صبرانه منتظر کسب این مدرک هستم.

تعجیل در ظهور حضرت حجت(ع) صلوات/ 852

آخرین اخبار
پربازدید ها