امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162752
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 215
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه "العرب" در پی واکنش ایران به حضور "ترکی الفیصل" رییس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان مدعی شد: ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه "العرب" در پی واکنش ایران به حضور "ترکی الفیصل" رییس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان مدعی شد: «ایران جبهه جدیدی علیه عربستان در الجزائر گشوده است.»
این روزنامه وابسته به عربستان سعودی در ادامه افزود: «تهران از اتهام عربستان توسط الجزائر درباره حمایت شبه نظامیان در جنگ داخلی این کشور بهره برداری می کند و در حال ایجاد روابط با الجزائر برای ضربه به ریاض است.»
لازم به ذکر است که راز آرام شدن اوضاع سیاسی امنیتی کشور الجزایر که سال ها گرفتار جنگ داخلی بود و هزاران نفر در آن کشته و زخمی شدند، سر انجام فاش شد.
این راز توسط "علی بن فلیس" نخست وزیر وقت الجزایر که از دوستان شخصی به نام دکتر "سعید" پزشک بسیاری از حکام و شخصیت های عرب است، فاش شد. 
بن فلیس به دکتر سعید گفت که سفیر وقت آمریکا در زمان جنگ داخلی الجزایر همراه با سه عضو "سیا" نزد رییس جمهور الجزایر آمدند و به وی پیشنهاد دادند اگر به خواسته های کاخ سفید عمل نماید، آمریکا کاری خواهد کرد که خشونت و قتل در الجزایر خاتمه یابد.
وی افزود: مهمترین خواسته های سفیر آمریکا که مورد موافقت بوتفلیقه واقع شد سپرده گذاری درآمد نفت الجزایر در آمریکا، سپرده گذاری درآمد گاز در فرانسه و حمایت نکردن از مقاومت فلسطین، ایران و حزب الله لبنان بود. 
در همین راستا هم عربستان سعودی برای بی ثبات کردن الجزائر از شبه نظامیان حمایت کرد و الجزائر هم به دنبال این مسئله با سیاست های عربستان در منطقه مخالفت کرد و بارها حمایت خود را از مقاومت فلسطین اعلام کرد.

آخرین اخبار
پربازدید ها