امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162757
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۷:۳۰
تعداد بازدید: 185
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مرکز اسلامی الازهر با صدور بیانیه‌ای، اقدام تروریستی شامگاه پنجشنبه که به منجر کشته‌شدن ۸۴ شهروند ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مرکز اسلامی الازهر با صدور بیانیه‌ای، اقدام تروریستی شامگاه پنجشنبه که به منجر کشته‌شدن ۸۴ شهروند فرانسوی در شهر «نیس» واقع در جنوب این کشور شد را به شدت محکوم کرد و یکپارچه‌شدن تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم را خواستار شد.الازهر در این بیانیه اعلام کرد: این اقدامات شنیع تروریستی مغایر با تعالیم و آموزه‌های متسامح دین اسلام است.

واکنش آیسسکو به حادثه تروریستی فرانسه
پایگاه اطلاع‌رسانی آیسسکو نیز در این زمینه نوشت: «عبدالعزیز بن عثمان التویجیری»، مدیرکل سازمان علوم، فرهنگ و آموزش اسلامی(آیسسکو) در بیانیه‌ای، اقدام تروریستی شامگاه پنجشنبه در شهر «نیس» فرانسه را محکوم کرد و این حادثه را یک جنایت شنیع و فساد در زمین دانست که مرتکبان آن به دور از انسانیت هستند.
وی در ادامه ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان این حادثه، با مجروحان ابراز همدردی کرد و اظهار داشت: این حادثه تروریستی مورد تأیید هیچ یک از ادیان الهی نیست.

حادثه نیس اقدامی بزدلانه بود
براساس گزارش پایگاه خبری «البوابة‌ نیوز»، «احمد بن محمد الجروان»، رئیس پارلمان عربی نیز امروز، ۲۵ تیرماه، با صدور بیانیه‌ای اقدامات تروریستی شهر «نیس» فرانسه را که به منجر به کشته‌شدن جمعی از شهروندان بی‌گناه شد را بزدلانه توصیف کرد.
وی گفت: ملت‌های عربی این جنایات زشت را محکوم می‌کنند و پارلمان عربی نیز بر این نکته تأکید دارد که این اقدامات تروریستی بزدلانه هیچ ارتباطی با دین اسلام و تعالیم و آموزه‌های آن که دعوت‌کننده به صلح هستنند، ندارد.
در حادثه‌ای که شامگاه پنجشنبه در جریان جشن روز ملی فرانسه موسوم به «باستیل» در در یکی از خیابان‌های شهر نیس رخ داد، راننده یک کامیون، مردمی را که در حال تماشای آتش بازی بودند، زیر گرفت که براساس آخرین آمار از سوی خبرگزاری فرانسه، ۸۴ شهروند در این حادثه تروریستی کشته شدند.

آخرین اخبار
پربازدید ها