امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16276
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۰
تعداد بازدید: 116
حسن تامینی نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات جلسه کمیسیون بهداشت که عصر ...

حسن تامینی نماینده مردم رشت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات جلسه کمیسیون بهداشت که عصر امروز برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه درباره برنج‌های آلوده و گندم‌های آلوده بحث شد؛ با اینکه در گذشته بر روی این برنج‌ها کار کارشناسی صورت گرفته بود نشان می‌داد بر روی آنها دقت لازم صورت نمی‌گیرد و با توجه به در پیش بودن ماه رمضان این برنج‌ها نیاز به بررسی مجدد دارد.

تامینی ادامه داد: برنج‌های زیادی به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود که از نظر ما آلوده است. بنابراین قرار شد با تشکیل یک گروه کارشناسی بررسی‌های لازم بر روی این برنج‌ها صورت گیرد تا ببینیم این برنج‌ها در چه وضعیتی هستند، از این رو ما گروه‌های مختلفی را در جلسه کمیسیون دعوت کردیم که در این زمینه می‌توان به حضور نمایندگان وزارت بهداشت، وزارت بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی و استاندارد اشاره کرد.

عضو کمیسیون بهداشت در خصوص گندم‌های آلوده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در مقوله گندم، واردات زیادی نداشتیم و گندم  را از کشورهایی همچون پاکستان و هندوستان وارد نکرده بودیم،‌ اعلام شد که بر روی این محصول دقت بیشتری شود اما آنجا اعتراض به مشکلات کمتر بود.

وی با اشاره به موضوع دیگری که در جلسه بررسی شد ادامه داد:  بحثی که در کمیسیون با حضور وزیر بهداشت و معاونینش داشتیم، مربوط به نامه‌ای به بیمارستان‌ها مبنی بر اینکه پزشکان عمومی می‌توانند سونوگرافی انجام دهند، بود که این مشکل‌ساز می‌شد و بسیاری نیز به این مسئله معترض بودند.

تامینی با اشاره به بررسی اختصاص یارانه دارو به خانوارها با حضور وزیر، ‌یادآور شد: قرار شد در این زمینه کار کارشناسی صورت بگیرد،‌ چرا که مصرف دارویی در خانوارهای مختلف تفاوت دارد و برخی خانوارها درگیر بیمه‌ درمان هستند که این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات ارز دارو و داروسازان افزود:‌ دراین جلسه برخی رادیولوژیست‌ها دعوت شده بودند و توضیحاتی ارائه دادند که به نظر می‌رسد این امر نیاز به تجدید نظر دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها