امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16278
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۰
تعداد بازدید: 230
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان منصور وزیر خارجه لبنان ظهر امروز (یکشنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای ...

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عدنان منصور وزیر خارجه لبنان ظهر امروز (یکشنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با برادرانه خواندن مناسبات دو کشور بر تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از لبنان تاکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در ادامه حمایت از دولت و مردم لبنان هیچ تردیدی ندارد و مقاومت اسلامی لبنان را استوانه‌ای برای ثبات و آرامش منطقه می‌داند.

وی در همین راستا خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی از هر گونه رویکردی که به رشد و توسعه و مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منجر شود حمایت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه وقوع هر گونه رویداد غیرمترقبه را محتمل دانست و بیان کرد: عدم ثبات و آرامش در منطقه به زیان مسلمانان و کشورهای اسلامی است و نباید اجازه داد کشورهای فرامنطقه‌ای برخی دیگر کشورهای منطقه را متحمل هزینه‌های زائد کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی تلاش‌ها و اقدامات برای ضربه زدن به محور مقاومت در منطقه از طریق تشدید بحران در سوریه گفت: فعالیت تروریستی گروه‌های افراطی و تندرو در سوریه در آینده منطقه را دچار مشکلات فراوانی خواهد کرد.

در ادامه این دیدار عدنان منصور وزیر خارجه لبنان با تشکر از حمایت‌های ملت و دولت ایران از مردم لبنان بویژه مقاومت اسلامی گفت: مردم لبنان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری برادر و در کنار خود می‌دانند که همواره در مشکلات مختلف به یاری مردم لبنان شتافته است.

وزیر خارجه لبنان در ادامه با تقدیر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه بویژه بحران سوریه افزود: بحران در سوریه هر چه زودتر باید متوقف شود تا گروه‌های تندرو به اهداف ویرانگر خود نتوانند دست پیدا کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بهترین راه حل ممکن برای حل بحران سوریه و توقف خشونت‌ها آغاز گفتمان سیاسی میان گروه‌های سوری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها