امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16285
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۸
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روند نزولی قیمت سکه در بازار نقدی از ظهر امروز تشدید شد و همین امر موجب شد، ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روند نزولی قیمت سکه در بازار نقدی از ظهر امروز تشدید شد و همین امر موجب شد، تا هر قطعه سکه امامی حتی به یک میلیون و 40 هزار تومان سقوط کند.
بر اساس این گزارش، قیمت‌های سررسیدهای آتی که متأثر از قیمت‌های بازار نقدی دچار نوسان می‌شوند، با کاهش ارزش دلار در برابر ریال، قراردادها سیر نزولی خود را ادامه دادند.
به گزارش فارس، قرارداد آتی سکه طلا تحویل تیرماه در پایین‌ترین قیمت به یک میلیون و 92 هزار تومان و با 4.68 درصد منفی آغاز شد که با نوسان قیمت‌ها در بازار نقدی این قرارداد در آخرین قیمت با یک 1.23 درصد کاهش به یک میلیون و 131 هزار و 500 تومان رسید.
براساس این گزارش، معامله‌گران بیش از 630 قرارداد برای تحویل تیرماه به ارزش نزدیک به 71 میلیارد ریال بین خود رد  و بدل کردند.
بر همین اساس، قرارداد آتی سکه طلا تحویل مرداد ماه (5 هزار و 214 قرارداد) نیز با حجم بیشتری نسبت به قراردادهای تیرماه دنبال شدند، بنابراین در آخرین قیمت این قرارداد یک میلیون و 160 هزار تومان ‌ارزش‌گذاری شد
به گزارش فارس، سکه طلا تحویل شهریورماه در حجم قراردادها از دو سررسید تیر و مرداد پیشی گرفته و با ارزشی بیش از 989 میلیارد ریال پیگیری شد؛ این سررسید در پایین‌ترین قیمت یک میلیون و 135 هزار تومان و در آخرین قیمت با اصلاح جزیی به تأثیر از بازار نقدی 0.48 درصد کاهش با قیمت یک میلیون و 184 هزار تومان داد و ستد شد.
بر اساس این گزارش، معامله‌گران بازار آتی معتقدند، با توجه به اعلام سیاست‌های اخیر از سوی فدرال رزرو، هر اونس طلا در بازارهای جهانی همچنان روند نزولی خواهد داشت.
فعالان این بازار معتقدند، امکان دارد هر اونس طلا در بازار جهانی تا یک هزار و 330 دلار هم اصلاح شود، اما پس از آن چشم‌انداز مثبتی نخواهد داشت و به روند نزولی روزهای اخیر خود ادامه خواهد داد.
به گزارش فارس، سکه طرح قدیم هم‌اکنون یک میلیون و 70 هزار تومان، طرح جدید یک میلیون و 100 هزار تومان، نیم‌سکه 563 هزار تومان، ربع‌سکه 358 هزار تومان و سکه گرمی 250 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.
همچنین هر گرم طلای 18 عیار در بازار تهران 100 هزار و 800 تومان و هر گرم طلای 24 عیار نیز 124 هزار و 500 تومان خرید و فروش می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها