امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162861
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 211
به گزارش پیروان مــوعــود؛ عناصر تروریستی از جمعه گذشته در جنوب سوریه به مواضع نیروهای سوری حمله کردند.روزنامه دولتی «الوطن» سوریه گزارش ...

به گزارش پیروان مــوعــود؛ عناصر تروریستی از جمعه گذشته در جنوب سوریه به مواضع نیروهای سوری حمله کردند.

روزنامه دولتی «الوطن» سوریه گزارش داد که این حملات به ریف «قنیطره» صورت گرفت ولی نیروهای سوری توانستند حملات تروریستها به روستاهای «قریة جبا، تل ‫‏البزاق و منط الحصان» دفع کنند.

درگیریهای شدیدی در اطراف تل بزاق صورت گرفت که جنگنده‌ها و توپخانه ارتش و موشک اندازها به یاری ارتش آمدند و مواضع تروریستها را در شهرک «مسحره» هدف قرار دادند.

به گزارش این روزنامه، در حال حاضر آرامش به همه جبهه ها بازگشته است و تروریستها با حملات انتحاری نیز موفق نشدند در روستاهای مسحرة و‫ «‏أمباطنة» به مواضع نیروهای سوری نفوذ کنند و شکست خوردند.

تروریستها اما پس از اینکه موفق نشدند به مواضع نیروهای سوریه نفوذ کنند، این بار در اطراف «جبا و خان ارنبه» مناطق مسکونی را هدف قرار دادند که تلفات جانی در پی نداشت.

گروههای تروریستی حاضر در جنوب سوریه عملیاتی را تحت عنوان «هی لله» از جمعه علیه نیروهای مقاومت آغاز کردند.

در این عملیات که اتاق عملیات موسوم به «الفرقان» از آن پرده برداشت، 13 گروه تروریستی حضور دارند که وابسته به معارضان حاضر در قنیطره هستند که عبارتند از: «ألویة الفرقان، فوج المدفعیة، جبهة ثوار سوریا، أنصار الإسلام، برکان حوران، لواء السبطین، بدر الإسلام، أحرار الإسلام، أجناد الشام، شهداء الحریة، الفرقة 46، توحید حوران، و لواء الکرامة».

منبع: فارس

آخرین اخبار