امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162915
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 238
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع محلی در استان نینوا اعلام کردند که مردم موصل در دو محله این شهر با گروه تروریستی – تکفیری داعش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع محلی در استان نینوا اعلام کردند که مردم موصل در دو محله این شهر با گروه تروریستی – تکفیری داعش وارد درگیری مسلحانه شده و پرچم عراق را بر بالای ساختمان ها نصب کردند.
منابع محلی در استان نینوا اعلام کردند که مردم موصل در دو محله این شهر با گروه تروریستی – تکفیری داعش وارد درگیری مسلحانه شده و پرچم عراق را بر بالای ساختمان ها نصب کردند.
به نوشته پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز، این منابع افزودند که اهالی دو محله 'باب الجدید' در مرکز موصل پایگاه اصلی داعش در عراق و 'حمام العیل' در جنوب این شهر مسلحانه با گروه تروریستی داعش درگیر شدند. براساس این گزارش در این درگیری ها پنج داعش کشته شدند و مردم پرچم عراق را بر بالای ساختمان ها نصب کردند.
منابع محلی استان نینوا اعلام کردند که مردم این محله ها در صدد بیرون راندن داعش از محل زندگی خود بوده و دو خودروی داعشی ها را به آتش کشیدند.
این در حالی است که روز گذشته (یکشنبه) سرتیپ «عبدالغنی الاسدی» فرمانده یگان مبارزه با تروریسم، از پایان مرحله اول آزادسازی موصل خبر داد که شامل آزادی مناطق اطراف این شهر و جاده های مواصلاتی می شود.
نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق روز شنبه گذشته به طور رسمی، آزادی کامل پایگاه هوایی مهم و راهبردی «قیاره» در 60 کیلومتری شهر موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق را اعلام کرد و از اهالی موصل نیز خواست که برای عملیات آزادسازی موصل آماده شوند.
هواپیماهای عراقی به طور مرتب اعلامیه هایی را بر فراز شهر موصل منتشر کرده اند که در آن از مردم خواسته شده بود خود را برای آغاز عملیات آزادسازی شهر آماده کنند.
نخست وزیر عراق تاکید کرده است که شهر موصل در سال جاری از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد خواهد شد. 

آخرین اخبار
پربازدید ها