امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162922
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 217
به گزارش پیروان موعود، روحانیون مسلمان بر این باورند که نظرات التهابی شخصیت‌های رسانه‌ای، منجر به گسترش اسلام‌هراسی در کشورهای غربی ...

به گزارش پیروان موعود، روحانیون مسلمان بر این باورند که نظرات التهابی شخصیت‌های رسانه‌ای، منجر به گسترش اسلام‌هراسی در کشورهای غربی شده است.
این نگرانی‌ها زمانی به اوج خود رسید که سونیا کروگر صبح امروز در شبکه 9 استرالیا خطاب به بینندگان گفت: دیگر نمی‌خواهم با مسلمانان در استرالیا زندگی کنم زیرا با وجود آن‌ها احساس امنیت نمی‌کنم! وقتی مسلمانان بروند جشن می‌گیریم.
به علاوه امروز آندره بولت از شبکه کورپس نوشت: فرانسه از آن جهت با بیشترین آمار حملات تروریستی مواجه است که بیشتر از سایر کشورهای اروپایی اجازه زندگی به مسلمانان داده است! باید سیاست‌های مهاجرتی استرالیا تغییر کنند.
در این میان مریم ویس زاده، رئیس دفتر ثبت اسلام‌هراسی در استرالیا، کروگر را به صرف قهوه دعوت کرد تا ترس‌ اسلام‌هراسی در این مجری تلویزیونی را مورد بحث و بررسی قرار دهد.
این وکیل مسلمان استرالیایی در این باره گفت: من فکر می‌کنم که او ترس بعضی از مردم را انعکاس می‌دهد که اشکالی ندارد، اما آنچه همه ما بدان نیازمند هستیم یک مکالمه آزاد مبتنی بر حقیقت فرای ترس و ارعاب از موضوعات التهابی و حساس است. آنچه باید در نظر گرفته شود این حقیقت است که پیشنهاد او، یعنی همان پیشنهادی که دونالد ترامپ و پالین هنسون نیز پیشتر داده‌اند، عملی خلاف قانون اساسی ما و نقض تعهدات حقوق بین‌الملل است.
سوزی لاتام، یکی از بنیانگذاران «فریاد علیه تعصب» نیز گفت: زمان آن رسیده است که افراد با عقاید افراط‌گرایانه درباره مسلمانان دست از رنگ آمیزی تمامی جامعه اسلامی با قلم‌موی «تروریسم» بردارند. بسیاری از مردم مانند من که خانواده‌های مسلمان دارند احساس نگرانی می‌کنند و تصور نمی‌کنم این پیشنهادات راه حل مناسبی برای مشکل پیش رو باشند.
وی افزود: چنین پیشنهاداتی را تنها کسانی چون ترامپ می‌دهند و ساده‌انگارانه است اگر تصور کنیم با این روش‌ها به جایی می‌رسیم. این نظرات تنها سبب می‌شوند مردم بیشتر احساس انزوا کرده و ترس از  حملات اسلام‌هراسی افزایش پیدا کند.

انتهاي پيام/٦٥٤

برچسب ها: مسلمانان,جشن
آخرین اخبار