امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 162940
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ساعت ۰۹:۴۹
تعداد بازدید: 250
به گزارش پیروان مــوعــود،امریکا جایی را رها نمی کند مگر این که آتش فتنه را در آن جا به پا کند، این کار را با این اعتقاد انجام می دهد که کشورهای دیگر ...

به گزارش پیروان مــوعــود،امریکا جایی را رها نمی کند مگر این که آتش فتنه را در آن جا به پا کند، این کار را با این اعتقاد انجام می دهد که کشورهای دیگر را درگیر آن کشور خواهد کرد اما مصالحش تامین خواهد شد و به منافعش خدمت کرده است.

از زمانی که اتحاد جماهیر شوروی فرو پاشید و شبح جنگ سرد پایان یافت دولت امریکا تلاش می کند خودش به تنهایی برای امور جهان تصمیم بگیرد و برای همه تعیین تکلیف کند، گویی که در هر کشوری حق تصمیم گیری دارد.

الآن امریکا با مخاطرات و بحران های بسیاری روبه رو است که البته در ایجاد بسیاری از آنها خود ید طولا دارد. تروریسمی که امروزه جهان را تهدید می کند ساخته و پرداخته امریکا است که با جامعه امریکایی به نوعی ارتباط دارد.

آیا شکی وجود دارد که داعشی که دنیا را تهدید می کند از حلقه تصمیم گیری های امریکا به دور نبوده به ویژه که خود متولد از رحم القاعده ای است که امریکایی ها آن را به وجود آوردند و از آن حمایت کردند و به آن سلاح و مهمات دادند تا با اتحاد جماهیر شوروی در افغانسان بجنگد. در آن موقع بن لادن، رهبر القاعده ساخت امریکا بود.

الآن آتش فتنه بین سیاه پوست ها و سفیدپوست ها در سراسر امریکا شعله ور شده با وجود این که بحران چندان از ساختار جامعه امریکا به دور نیست، اما هر چه باشد امریکا از این پیچ خطرناک عبور کرده و برای اولین بار در تاریخش یک سیاه پوست رئیس جمهور آن است.

اگر چه جامعه امریکا با درگیری هایی دست به گریبان است، اما با تهدیدهای بزرگ تری روبه رو است به ویژه اگر دامنه رویارویی ها بیش از این گسترش یابد.

جای تعجب نیست که تروریسم نفرین شده در یک جا شعله ور می شود و مناطق بسیاری را در امریکا در می نوردد سپس به فتنه نژادپرستی میان سفیدپوست ها و سیاه پوست ها تبدیل می شود.

امریکا همواره از جنبش های جدایی طلبانه و اقلیت ها در جهان زیر شعار آزادی و حقوق بشر حمایت کرده و رویارویی بین سنی و شیعه را تحریک کرده است. زمانی فتنه دامن جهان عرب را گرفت که عراق اشغال شد و بعد از آن نیروی ملت های عربی و اسلامی تحلیل رفت تا این که اکنون می بینیم امریکا تحت عنوان مبارزه با تروریسم وارد همه جا شده است.

امریکا اکنون از همان آبشخوری آب می خورد که پیش از این دنیا را وادار کرده بود از آن آب بخورند، امریکا فتنه ها را در همه جا شعله ور می کند با این اعتقاد که دامنه آن به خاکش نمی رسد، تصور می کند با این کار به منافعش در تمامی حالت ها و جوانب آن خدمت می کند، فکر نمی کند کاسه گردی که همیشه سر دیگران را در آن فرو می کند روزی پای خودش بلغزد و خود در آن بیفتد.

گروه های تروریستی که الآن در همه جا گسترش یافته، نتایج اشغال عراق است، تجزیه جامعه عراق و درگیری سنی و شیعه ای که در آن جا رخ داده جنگی است که هیچ کس نمی داند تا کی ادامه خواهد یافت و ابعاد آن تا کجا خواهد بود.

از زمانی که اخلاق از سیاست رخت بر بست و ظلم و دشمنی همه جا را فرا گرفت دنیا قربانی فتنه ها و ترویسم شده است.
 

منبع: دیپلماسی ایرانی

آخرین اخبار
پربازدید ها